Facebook Google+ Twitter

W Kijowie rozpoczął się proces apelacyjny Julii Tymoszenko

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-12-13 11:32

12 grudnia byłą premier Ukrainy, skazaną w październiku br. na 7 lat więzienia za zawarcie niekorzystnych kontraktów gazowych z Rosją, odwiedził w celi komisarz ds. rozszerzenia i polityki sąsiedztwa Komisji Europejskiej.

Štefan Füle złożył wizytę Julii Tymoszenko niespodziewanie, ale jego służbowe auto zauważyli dziennikarze. Na razie nie wiadomo o czym rozmawiali politycy, ale rano oskarżona nie zjawiła się w sądzie, tłumacząc to złym stanem zdrowia. Rodzina i znajomi Tymoszenko twierdzą, że była premier nie może wstać z łóżka i skarży się na ból kręgosłupa i inne dolegliwości. Poza tym, jak twierdzą adwokaci skazanej, sędziowie są poddawani ogromnej presji i najprawdopodobniej odrzucą apelację, zgodnie z dyspozycjami administracji prezydenta przy Bankowej w Kijowie.

Tymczasem zbliża się data szczytu Ukraina - Unia Europejska (19 grudnia w Kijowie), na którym zostanie parafowana umowa stowarzyszeniowa. Unijni politycy w swoich wypowiedziach niejednokrotnie uzależniali dalsze postępy w sprawach integracji europejskiej Ukrainy od przestrzegania praw człowieka i reformy wymiaru sprawiedliwości w tym kraju. Jednak władza ukraińska najpewniej prowadzi z Unią własną, niebezpieczną grę, która może na długo przekreślić nadzieje jej społeczeństwa na zbliżenie z Europą.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 13.12.2011 20:19

Serdecznie życzę naszym sąsiadom z Ukrainy 1) aby pani Tymoszenko została uwolniona z więzienia,oczyszczona z fałszywych w stosunku do niej zarzutów a także wyleczona z zadawanych jej ran psychicznych i fizycznych przez jej oprawcę.2) Życzę także bardzo,bardzo, serdecznie aby Ukraina,tak,jak Polska i Litwa weszła w skład Unii Europejskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
  • 007
  • 13.12.2011 14:46

Wszyscy wiedzą na całym świecie,że obecny prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz chce Julię Tymoszenko zupełnie wykończyć. Ona wg.niego jest jego największą konkurentką do rządzenia na Ukrainie,więc jest rzeczą do zniszczenia. Już zresztą całe zdrowie jej odebrał i odebrali. Nie wiadomo,czy jej systematycznie tam też nie podtruwają,jeżeli ona ma plamy na całym ciele. Biedna Julia znajduje się w '' paszczy lwa''. Ale tak się robiło i robi w Rosji,na Białorusi,Ukrainie,Chinach.... Janukowycza,który jest tylko żądnym władzy prymitywem o małym i ograniczonym mózgu,mniej ważne jest wstąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej a bardziej ważne utrzymanie się na długo przy władzy. Wysoko inteligentna,uzdolniona i lubiana piękna Julia musi więc zniknąć ze sceny politycznej,gdyż Janukowycz uważa ją za swoją największą rywalkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.