Facebook Google+ Twitter

W Kijowie rozpoczyna się dziś Forum Energetyczne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-22 07:42

W Kijowie rozpoczyna się dzisiaj Forum Energetyczne. Dziennik „Kommersant" pisze, że głównym celem Ukrainy jest stworzenie w czasie tej konferencji Bałtycko-Czarnomorsko-Kaspijskiej Współnoty Energetycznej.

Celem tej organizacji ma być ustalanie wysokości opłat za tranzyt surowców energetycznych przez terytoria jej uczestników. Anonimowy rozmówca „Kommersanta" twierdzi jednak, że podczas tego spotkania najprawdopodobniej zostanie stworzona grupa robocza, która zajmie się tą kwestią.

Drugim punktem Forum jest podpisanie „Kijowskiej deklaracji o zasadach globalnego bezpieczeństwa energetycznego". W dokumencie mają być zaspisane reguły dotyczące współpracy dostawców, krajów tranzytowych i odbiorców surowców energetycznych. Kijów chciałby, aby deklaracja została podpisana przez przedstawicieli Komisji Europejskiej.

Kommiersant pisze, że na szczycie zostanie też zaprezentowana wstępna wersja ekspertyzy technicznych i gospodarczych warunków połączenia ropociągu Odessa-Brody z rafinerią płocką. Ostateczny wariant dokumentu ma być znany jesienią.

Według gazety konflikt polityczny między prezydentem a premierem wpłynął także na przygotowanie szczytu. Organizator - sekretariat prezydenta - nie otrzymał środków na ten cel. Początkowo forum miało się odbyć w miejscowości Huta koło Iwano-Frankowska. nie wyremontowano jednak drogi dojazdowej i impreza została przeniesiona do Kijowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.