Facebook Google+ Twitter

W Kijowie trwają dziś wybory samorządowe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-25 07:16

W Kijowie odbywają się dziś przedterminowe wybory Rady Miejskiej i nowego mera ukraińskiej stolicy. Ich faworytem jest sprawujący ten urząd Leonid Czernoweckyj, na drugim miejscu - bokser Witalij Kliczko, na trzecim - wicepremier Ołeksandr Turczynow.

Leonid Czernoweckyj pełni swą funkcję od dwóch lat. Jego działalność spotkała się z ostrą krytyką Bloku Julii Tymoszenko i Naszej Ukrainy-Ludowej Samoobrony, które oskarżały mera o nielegalne przyznawanie działek budowlanych.

Dwa ugrupowania doprowadziły do odwołania prezydenta miasta i ogłoszenia przedterminowych wyborów. Mimo ich oczekiwań większość kijowian zapowiedziała, że będzie głosować na Leonida Czernoweckiego. Sytuację mógłby zmienić wybór mera stolicy w dwóch turach. Na to nie zgodził się jednak Wiktor Juszczenko, który nie chce, aby wygrał przedstawiciel Bloku Julii Tymoszenko - wicepremier Ołeksandr Turczynow. Mimo to premier robiła wszystko, aby to jej kandydat został prezydentem miasta, a jej ugrupowanie zdobyło jak najwięcej miejsc w Radzie Miejskiej.

Julia Tymoszenko znalazła się na czele listy wyborczej do tej instytucji. Podobnie postąpiły później inne ugrupowania licząc, że znana z telewizji twarz poprawi notowania wszystkich kandydatów do stołecznych władz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.