Facebook Google+ Twitter

W Kijowie trwają walki. Zginęło siedem osób

W starciach antyrządowych demonstrantów z milicją, trwających w Kijowie od rana, ucierpiało już 100 osób. Według Jakuba Parusińskiego, dyrektora z popierającej opozycję gazety "Kyiv Post" liczba ofiar będzie rosnąć.

 / Fot. PAP/EPAWe wtorek po południu oddziały specjalne ukraińskiej milicji Berkut, korzystając z broni gładkolufowej podeszły pod główne barykady na Majdanie Niepodległości. Jak podaje interia.pl Berkut przebrnęło już przez barykadę na ul. Hruszewskiego i zaatakowało umocnienia od południowej strony placu.

Przedstawiciele MSW i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy postawiły ultimatum protestującym, które upływa o godz. 17 czasu polskiego.

W starciach zginęło 7 osób, w tym jeden z milicjantów, natomiast 100 jest rannych.

Pojawił się komentarz ze strony władz. Specjalne oświadczenie wydała administracja prezydenta Wiktora Janukowycza
- Opozycja zignorowała wezwania prezydenta Wiktora Janukowycza, przywódców UE, USA i Rosji o pokojowe rozwiązanie sporu. Przywódcy opozycji są osobiście odpowiedzialni za eskalację konfliktu. Ich działania zagrażają pokojowi społecznemu i przyszłości Ukrainy - oznajmiła współpracowniczka prezydenta - jak podaje tvn24.pl

Przypomnijmy, że wczoraj miała miejsce próba zmiany konstytucji Ukrainy. Miała ona wrócić do wersji z 2004 roku z systemem parlamentarno-prezydenckim. Jednakże próba zmian nie powiodła się. W związku z tym emonstranci wyruszyli w kierunku parlamentu przed godz. 8 czasu polskiego z miasteczka namiotowego przeciwników władz na Majdanie Niepodległości. Po drodze protestujący napotkali siły bezpieczeństwa. Do starć dochodzi głównie na ulicach prowadzących do siedziby parlamentu.

Demonstranci podpalili samochody zagradzające drogę do parlamentu, zaś milicja strzela z broni gładkolufowej i odpowiada granatami hukowym. W odwecie w kierunku stróżów ładu i porządku leci bruk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.