Facebook Google+ Twitter

W Kijowie znowu starcia. Milicja strzela, są ranni i zabici

Wczoraj nie udało się opozycji wprowadzić pod obrady Rady Najwyższej Ukrainy uchwał zmieniających konstytucję. Niezadowoleni zwolennicy opozycji ruszyli na parlament. Doszło do starć z milicją. Znowu są ranni.

Wczorajsza próba zmiany konstytucji Ukrainy do wersji z 2004 roku, z systemem parlamentarno-prezydenckim, nie powiodła się. Majdan ruszył na parlament. Lecz drogę zablokowały siły bezpieczeństwa. Znowu na ulicach Kijowa palą się opony.

W stronę milicji leci kostka brukowa, a Berkut odpowiada granatami gazowymi i hukowymi. W Maryńskim Parku "tituszki" atakują demonstrantów zza kordonu "stróży porządku". Płonie główna siedziba Partii Regionów w Kijowie - donosi portal kresy.pl. Natomiast "Ukrainska Prawda" podaje o dwóch kobietach ranionych gumowymi kulami podczas starć przeciwników władz z milicją. Do starć dochodzi na ulicach prowadzących do siedziby parlamentu.

W Kijowie znowu nie jest spokojnie. Demonstranci podpalili samochody zagradzające drogę do parlamentu, zaś milicja strzela z broni gładkolufowej i odpowiada granatami hukowym. W odwecie w kierunku stróżów ładu i porządku leci bruk.

Budynki w dzielnicy rządowej zostały obsadzone snajperami. Berkut wprowadził do akcji armatki wodne. Prawy Sektor ostrzega, że istnieje prawdopodobieństwo próby rozgonienia Majdanu za pomocą wozów opancerzonych i ostrej amunicji. Wezwano posiadaczy broni palnej do zebrania się na Majdanie. Ogłoszono już koncentrację wszystkich sotni Saoobrony i Swobody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Rozpoczął się szturm na Majdan, oglądaj relację link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doszło do starcia sił Samoobrony Majdanu z bojówkarzami znanego z agresywnych wystąpień charkowskiego klubu sztuk walki "Opłot". Zobacz film: http://www.youtube.com/watch?v=d50uu5EAvm8#t=420

Komentarz został ukrytyrozwiń

W czasie walk między protestującymi a siłami bezpieczeństwa zginęło 9 osób: 7 cywili i 2 milicjantów. Poinformowała o tym kijowska milicja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W żadnym państwie zachodnim nie tolerowanoby tego nawet przez 24 godziny. Gdyby pani Le Pen stała za takimi rozruchami, siedziałaby teraz w więzieniu. Nie ochroniłaby jej nietykalność poselska, bo tam może jej pozbawić sąd powszechny.

Konkretniej: z tego co pokazują kamery sekcji ukraińskiej Radia Svoboda wynika, że zbrojna ruchawka rzuciła się na milicję szturmową i wojska wewnętrzne w oporządzeniu policji w wielu punktach z niesamowitą furią. Lecą również butelki zapalające. Siły bezpieczeństwa cofają się pod gradem kamieni. Są też doniesienia o zabitych milicjantach i w stanie krytycznym. Ciężko rannych przybywa kilkudziesięciu na godzinę. Nie będzie rzeczą dziwną jeśli w pewnej chwili padną strzały ostrą amunicją i to całymi salwami.

Na razie zaś nad ulicami powiewa flaga UPA:

http://rus.ruvr.ru/2014_02_18/photo-Stolknovenija-v-Kieve-kolichestvo-zhertv-rastet-6915/#photo.263226960

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ukraińska Prawda" podała, że w wyniku starć z milicją zginęły już 3 osoby. Olga Bogomołec: "ludzie ci zginęli od ciężkich ran postrzałowych głowy i serca". "Karetki pogotowia do nas nie docierają, nie pozwala się im ani na wjazd, ani na wyjazd. Ludzie giną dlatego, że nie można im udzielić pomocy na czas".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.