Facebook Google+ Twitter

W kinie Iluzjon wyprawa pod hasłem "Filmowe Metropolie"

Warszawski Iluzjon zaprasza na "ciepłą" wyprawę, pod hasłem "Filmowe metropolie". Odwiedzić możemy mroźną Moskwę, cieplejszy Rzym, urokliwy Paryż, bliski Berlin albo polecieć do pełnego niespodzianek Nowego Jorku.

Przyszedł luty… nie bójmy się mrozu i chodźmy do kina! Warszawski Iluzjon zaprasza na "ciepłą" wyprawę, pod hasłem "Filmowe metropolie". Odwiedzić możemy mroźną Moskwę, cieplejszy Rzym, urokliwy Paryż, sąsiedni Berlin, albo polecieć do pełnego niespodzianek Nowego Jorku.

Wybieramy z pięciu świetnych propozycji i głosujemy.

1. „Moskwa nie wierzy łzom” – reż. Władimir Mieńszow. Ten niezwykły „szczypatielnyj po duszam” film powstał w Związku Radzieckim w 1980 roku. Widziałam go kilka razy i zawsze pozostawało wrażenie, że to nieomal obraz doskonały. Wspaniała muzyka, znakomite dialogi, świetne zdjęcia i scenariusz. Obraz nagrodzony Oscarem w 1981 roku jako najlepszy film nieanglojęzyczny.
2. „Rzymskie wakacje” – reż. Wiliam Wyler, produkcja USA. Ta komedia romantyczna powstała w 1953 roku i natychmiast zawojowała serca kinomanów. Piękna Audrey Hepburn i zabójczo przystojny Gregory Peck gwarantują znakomitą, pełną niespodzianek zabawę.
3. „Pod dachami Paryża” – reż. Rene Clair, produkcja francuska, rok 1930. To dość niezwykły film – pełen miłości, dramatyzmu i melancholii, ale nie pozbawiony humoru, a w dodatku poznajemy dawny, pełen uroku Paryż.
4. „Niebo nad Berlinem” – reż. Wim Wenders, obraz produkcji Francji i Niemiec z 1987 roku. Powojenny Berlin i dwa anioły, które pomagają ludziom. Fantazja, melodramat, interesujące zdjęcia, no i te… dobre anioły, które w końcu zapragnęły zostać ludźmi.
5.„New York, New York” – reż. Martin Scorsese, produkcja USA, rok 1977. Powojenna Ameryka i znakomite role Lizy Minnelli i Roberta de Niro. Dużo dobrej muzyki, wielki szlagier wykonany przez Franka Sinatrę, romantyczna miłość i rozstanie.

Na wybrany film głosujemy do dnia 19 lutego 2012 na stronie: www.filmweb.pl.
Seans odbędzie się 24 lutego o godz. 20.00 – ciągle jeszcze w Bibliotece Narodowej, sala im. S. Dembego, w Warszawie. Bilety jak zawsze po 5 zł.

Zapraszam też do czytania moich artykułów, z których można dowiedzieć się kiedy będzie gotowy od kilku lat remontowany budynek kina Iluzjon, obejrzeć zdjęcia z placu budowy i przeczytać wywiad z kierownikiem tej inwestycji:
Warszawskie kino Iluzjon w nowym roku
Zrelaksuj się w kinie Iluzjon

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.