Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18118 miejsce

W Kirgistanie trwają igrzyska koczowników. Wśród dyscyplin polowanie z sokołem i zawody łucznicze (wideo)

Nad jeziorem Issyk-kul w górach Kirgistanu trwają międzynarodowe mistrzostwa w tradycyjnych sportach Azji Środkowej. Zawodnicy rozkładają jurty na czas, polują z sokołem, walczą na szable i strzelają do celu z siodła.

 / Fot. RUPTLY/x-newsOrganizatorzy starają się za pomocą sportowej rywalizacji ożywić liczne tradycje odchodzące w zapomnienie. W związku z tym oprócz dyscyplin tradycyjnych, takich jak wyścigi konne, zapasy i łucznictwo, można też podziwiać zawody w wykonywaniu czynności związanych z życiem codziennym koczowników - polują tradycyjnymi sposobami, rozkładają namioty na czas i grają w gry towarzyskie. Igrzyskom towarzyszą liczne wydarzenia okolicznościowe, jak koncerty, spektakle i konferencje naukowe. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem widzów. Gościem specjalnym na uroczystości otwarcia był aktor Steven Seagal.

Po czterech dniach w klasyfikacji medalowej prowadzą reprezentanci Rosji - mają już 16 medali. Na drugim miejscu plasuje się Kirgistan, a najniższe miejsce na podium zajmuje Kazachstan.

RUPTLY/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.