Facebook Google+ Twitter

W klipie Kazika i Kwartetu ProForma wystąpi 17 aktorów i John Malkovich

Teledysk do utworu "Kalifat" Kazika i pochodzącego ze stolicy Wielkopolski Kwartetu ProForma powstanie w jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich. W klipie wystąpi amerykański aktor John Malkovich. Twórcy obrazu już teraz określają swój projekt mianem superprodukcji. Pierwszy klaps ma paść w październiku.

 / Fot. Grzegorz Dembiński/Polska Press Grupa17 aktorów z poznańskich teatrów, 10 dopracowanych w najmniejszym szczególe scenografii, 47 kostiumów. W środku tego zamieszania Kazik Staszewski, muzycy Kwartetu ProForma oraz hollywoodzki aktor John Malkovich. To oni, pod okiem filmowców z poznańskiego Studia Absynt już wkrótce rozpoczną pracę nad teledyskiem do piosenki "Kalifat" z wydanego pod koniec marca, koncertowego albumu "Wiwisekcja". Obraz ma zostać zrealizowany w technologii 4k, a zdjęcia odbywać się będą w pawilonie 7a MTP.

- Termin rozpoczęcia pracy dostosowujemy do dyspozycyjności Johna Malkovicha, ale liczymy na to, że plan zdjęciowy wystartuje w połowie października - mówi Mikołaj Świderski, reżyser klipu, który stworzył także obraz do poprzedniego singla pt. "Gwiazda szeryfa". Do pierwszego spotkania zespołu z amerykańskim aktorem doszło we wrześniu 2014 roku, na warszawskim koncercie, podczas którego nagrywano materiał na "Wiwisekcję". Malkovich pojawił się na nim z przyjacielem Kazika. Tuż po występie, aktor odwiedził muzyków w garderobie. Wtedy też padła luźna propozycja, by wystąpił on w wideoklipie Kazika i ProFormy. Aktor na nią przystał.

- Kiedy padło nazwisko Malkovicha, pomyślałem, że szkoda byłoby umieścić go w zwyczajnym, banalnym teledysku. Kiedy jednak przeczytałem scenariusz Pawła Jaworskiego, pomyślałem, że czegoś takiego w Polsce zrobić się nie da. Po czym, na przekór temu przekonaniu stwierdziłem, że to zrobię - wspomina Świderski. Reżyser wspomina, że podobne argumenty słyszał wielokrotnie od kolegów z branży filmowej, gdy opowiadał im o projekcie. - To jeszcze bardziej motywowało mnie do pracy - przyznaje. Te doświadczenia spowodowały też, że w sieci pojawiła się strona , na której twórcy wraz z Kazikiem i muzykami ProFormy opowiadają o swoim projekcie.

- W czasach znacznie cięższych dla muzyki popularnej niż jeszcze kilkanaście lat temu, uważamy, że władze publiczne powinny interweniować tam, gdzie to możliwe. Wieloletnim związkom Kazika z Poznaniem nie sposób zaprzeczyć (Staszewski współpracuje z poznańskimi muzykami Robertem "Litzą" Friedrichem i Tomaszem Goehsem - przyp. red.), dlatego działalność z Kwartetem ProForma traktuję jako dodatkowe scementowanie tych relacji - mówi Marcin Kostaszuk, zastępca dyrektora Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta.

Utwór "Kalifat" nawiązuje do zagrożenia ekstremizmem islamskim. Reżyser zdradza jednak, że fabuła klipu zwraca też uwagę na inne problemy, takie jak choćby konsumpcjonizm świata zachodniego. Muzycy wystąpią w nim jako wysłannicy tajemniczego szefa, w którego wcieli się Malkovich. - To będzie abstrakcyjny i zarazem piękny obraz - obiecuje Mikołaj Świderski. Premiera ma odbyć się w połowie listopada.

(aip)


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Malkowich to naprawwdę wielki aktor. Gratuluje Kazikowi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.