Facebook Google+ Twitter

W komisjach trwają pracę nad ustawą medialną

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-18 14:19

Połączone sejmowe komisje kultury i infrastruktury zaopiniowały poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Posłowie przyjęli zdecydowaną większość senackich poprawek.

Jest wśród nich poprawka pozwalająca ministrowi skarbu na odwoływanie pod pewnymi warunkami członków zarządów mediów publicznych oraz poprawka wskazującą, że przyznawanie koncesji na nadawanie Urząd Komunikacji Elektronicznej musi przeprowadzić w porozumieniu z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji.

Prawo i Sprawiedliwość pozostaje krytyczne wobec nowelizacji na każdym etapie prac parlamentarnych. Elżbieta Kruk powiedziała, że nowelizując ustawę Platforma Obywatelska chce przejąć i upolitycznić media publiczne. Według jej opinii poprawka dotycząca nadawania koncesji przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w porozumieniu z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji jest krokiem w dobrą stronę. Jednak zapowiedzi, że minister skarbu będzie mógł odwoływać członków zarządów jest ruchem w stronę upolitycznienia tych mediów.

Szefowa komisji kultury, Iwona Śledzińska Katarasińska z PO uważa, że zarzuty PiS są bezpodstawne. Jej zdaniem, PiS nie powinno zarzucać obecnej ekipie rzadzącej prób upolitycznienia mediów, ponieważ sami tego dokonali.

Głosowanie sejmowe nad nowelizacją ustawy medialnej przewidziano na przyszły piątek.

Mitrowski/iar/lm/dyd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.