Facebook Google+ Twitter

W kopalniach Kompanii Węglowej nie będzie podwyżek?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-10 12:52

Nie wiadomo czy w kopalniach należących do Kompanii Węglowej będą w tym roku jakiekolwiek podwyżki. Wczoraj zarząd spółki proponował 5 procentowy wzrost płac, dziś jednak sytuacja zmieniła się diametralnie.

Jak poinformował rzecznik Kompanii, Zbigniew Madej w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym zapadł wyrok nakazujący Jastrzębskiej Spółce Węglowej zapłatę podatku od wyrobisk. Oznacza to, że wkrótce i od Kompanii Węglowej gminy mogą się domagać zaległego podatku. Zarząd spółki musiał więc utworzyć rezerwy i zabezpieczyć na ten cel 220 milionów złotych. Co zmieni wynik spółki z dodatniego na ujemny.

W tej chwili służby finansowe spółki dokonują analiz i wyliczeń, które mają pokazać czy możliwe będą jakiekolwiek podwyżki.

Związkowcy, którzy od początku żądają 14 procentowych podwyżek płac najświeższych doniesień na razie nie chcą komentować.

Od wczoraj okupują oni siedzibę zarządu spółki. Jak poinformował Radio Katowice, przewodniczący Sierpnia 80 Bogusław Ziętek, związkowcy rozpoczęli także okupację kolejnej spółki Katowickiego Holdingu Węglowego. Tu także głównym żądaniem są podwyżki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.