Facebook Google+ Twitter

W krainie dziennikarskich czarów – spotkanie Alicji Resich-Modliń

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-06-13 16:08

Co dzieje się po drugiej stronie lustra – za szklanym ekranem albo za głośnikiem radia? O tym w salonie Empik w Bonarce opowie już 15 czerwca Alicja Resich-Modlińska podczas spotkania promującego jej najnowszą książkę.

Dziennikarka koncentruje się w niej na podzieleniu się z czytelnikiem opowieściami zza tzw. kulis. A że Alicja Resich-Modlińska to jedna z barwniejszych osobowości medialnych i autorka niezwykle popularnego talk-show „Wieczór z Alicją”, to można oczekiwać pasjonującej lektury. Z pierwszej ręki dowiedzieć się można, jak powstawał jej program telewizyjny, z jakimi trudnościami przyszło jej się zmierzyć czy też jak rozmawiało się jej z poszczególnymi gwiazdami.
Alicja Resich-Modlińska, znana głównie z telewizji, udowadnia, że czego nie dopowie, nie tylko „dowygląda”, ale dopisze. Inteligentnie i dowcipnie. Jej teksty pamiętam jeszcze z dawnej, radiowej Trójki i literacko-satyrycznych „Szpilek”. A teraz – nie bójmy się banałów – są w jej książce prawdziwymi perełkami abstrakcyjnego, ponadczasowego humoru. Reszta zresztą też świetna – tak do lektury zachęca Maria Czubaszek. Swoje trzy grosze dorzuca również wybredny zazwyczaj Wojciech Mann, którego jednak książka Resich-Modlińskiej przekonała: Taki tytuł może zapowiadać pikantne donosy na temat „znanych i lubianych”, tu i ówdzie podlane sosem złośliwości i podejrzanego humoru. Tymczasem u Alicji R.M. donosów brak, humor jest lekki i finezyjny, obserwacje niezwykle trafne, a opowieści barwne i pełne autodystansu (chyba jest takie słowo, a jeśli nie, to i tak tu pasuje).Bardzo przyjemne czytanie, zapewniam Panów i Panie.
Można zatem w ciemno obstawiać, że spotkanie w Bonarce również obfitować będzie w atrakcyjne anegdoty i dowcipne, lekkie opowieści o naszym rodzimym szoł-biznesie. Przekonać się będzie można o tym już w niedzielę 15 czerwca w salonie Empik w Bonarce o godzinie 16.00.


(Przemysław Zieliński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.