Facebook Google+ Twitter

W krainie luster i laboratorium Szalonych Naukowców. Dzień Dziecka w warszawskim centrum handlowym

W minioną sobotę w warszawskim Centrum Handlowym Arkadia obejrzeć mogliśmy kilka pokazów zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

 / Fot. Smaga KrzysztofOrganizatorzy zachęcali rodziców z dziećmi, by przychodzili do CH Arkadia nie tylko na zakupy, lecz także po to, by ich pociechy pobawiły się i poznały coś ciekawego.

Obejrzeliśmy pokaz luster i szkieł.

Można było wejść m.in. do lustrzanej komnaty i lustrzanego walca. Dojście do samej ściany wymagało nie lada odwagi - wrażenie zbliżającej się płaszczyzny powodowało u wielu osób strach; było bardzo realistyczne.

Była także soczewka podobna do stosowanych w latarniach morskich oraz kilka "krzywych" luster - zmieniających zupełnie nasz kształt w odbiciu. Mnie najbardziej spodobały się te tworzące kalejdoskop oraz tworzące wrażenie "ściętej głowy" leżącej na stole.

Obok wystawy Szaleni Naukowcy przeprowadzali różne tajemnicze eksperymenty. Obserwowałem jeden z nich: suchy lód wrzucony do wiadra i zalany ciepłą wodą. Opary złapane w mydlaną bańkę.

Czytaj też: Zaplanuj Dzień Dziecka w Warszawie! Przegląd imprez


Dzieci były bardzo ciekawe i chciały być jak najbliżej eksperymentu, więc Naukowcy co chwilę prosili opiekunów, by dzieci odsunęły się za linię bezpieczeństwa.
 / Fot. Smaga Krzysztof / Fot. Smaga Krzysztof / Fot. Smaga Krzysztof
 / Fot. Smaga Krzysztof / Fot. Smaga Krzysztof / Fot. Smaga KrzysztofWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.