Facebook Google+ Twitter

W Krakowie ekshumowano zwłoki Zbigniewa Wassermanna

Jak czytamy na portalu Money.pl, Naczelna Prokuratura Wojskowa wyraziła zgodę na ekshumację zwłok Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem.

 / Fot. Michał Szewczyk/W24Ekshumacji dokonali dzisiaj nad ranem na cmentarzu na krakowskich Bielanach prokuratorzy Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, przy udziale specjalistów z Żandarmerii Wojskowej. O ekshumację ciała ojca występowała Małgorzata Wassermann, bazując na opinii zespołu biegłych z Wrocławia. Zwraca ona uwagę na olbrzymie rozbieżności pomiędzy dokumentacją medyczną posła zebraną w polskich szpitalach a sekcją zwłok zrobioną przez Rosjan po katastrofie smoleńskiej.

Córka Wassermanna jest pewna: Rosjanie sfałszowali sekcję zwłok


"Nie wierzę, że Rosjanie przeprowadzili rzetelną sekcję zwłok mojego ojca" - mówiła dziennikarzom RMF FM Małgorzata Wassermann. "Chyba dzisiaj najlepiej jest to potwierdzone, że powiedziałam prawdę, że dokumenty, które przyszły z Rosji są po prostu nieautentyczne".

Prokuratura podkreśla, jak czytamy na portalu zbigniewa, że podstawą działania śledczych były wątpliwości dotyczące stwierdzeń zawartych w dokumentacji sądowo-lekarskiej badania zwłok zmarłego, otrzymanej z Rosji, a nie wątpliwości co do tożsamości zwłok.

W komunikacie Naczelnej Prokuratury Wojskowej czytamy: „Powołani w sprawie biegli przeprowadzą czynności dokumentujące stan ciała, zarządzono również oględziny połączone z otwarciem zwłok. Wzgląd na dobro pokrzywdzonych - najbliższych zmarłego - uniemożliwia podanie szczegółów dotyczących zarówno okoliczności przemawiających za przeprowadzeniem ekshumacji, jak też szczegółowych działań powołanych w sprawie biegłych".

Naczelna Prokuratura Wojskowa zaznacza również, że nie można wyciągać wniosków o podjęciu decyzji o innych ekshumacjach, gdyż przypadek każdej z ofiar rozpatrywany jest indywidualnie.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (66):

Sortuj komentarze:

Beata
 • Beata
 • 23.03.2012 21:36

Takie wiadomości nie powinny się ukazywać powszechnie Bo to jest sprawa osobista rodziny zmarłego
Ewentualnie można by było podać wyniki po badaniach Ale tylko za zgodą rodziny Redakcja "przegięła
pałę"

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
 • 007
 • 17.09.2011 14:26

@my Naród Na podstawie Pana wypowiedzi oraz opinii o innych ludziach należy stwierdzić,że Pana zachowanie się i postępowanie oraz potrzeba zwracania na siebie uwagi swoim niewłaściwym i prowokującym zachowaniem się, odbiegają znacznie od normy i wymagają konsultacji u specjalisty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 12.09.2011 19:30

Babciu Jadwigo , wszedłem na CV i cóż widzę?
Widzę, że nie widzę cyfry 71

A ja i tak umiem liczyć do 80.
I będę liczyć.
Nie tylko wiek,
ale również na to, że się pani zmieni, i przestanie obszczekiwać nieżyjących i nieobecnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 12.09.2011 19:18

007 06.09.2011 10:05

STARY
pod 6-cioma a niekiedy i pod 6-cioma i puł (6,5)

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 12.09.2011 19:14

Witaj Jadwigo i ty "zalogowany" 007.

ŁADNA Z WAS PARA

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
 • 007
 • 06.09.2011 10:05

@P.Jadwiga Kowalczyk. Jestem zdania,że wszystkie obrażające kogoś i poniżające go w oczach innych a tym samym uderzające w czyjąś godność osobową komentarze należy usuwać. To niedopuszczalne aby tacy ,jak ten obszczekiwacz pozwalali sobie na obrzydliwe komentarze pod czyimś adresem. Musi być w W24 jakaś poważna akcja kontrolowania tego rodzaju patologii. Od dawna poza tym wiadomo,że ten właśnie obszczekiwacz ,,występuje'' tu nie tylko pod jedną nazwą ale przynajmniej pod trzema lub nawet czterema. Za każdym razem udowadnia,pod inną nazwą,że to on jeden wie najlepiej i to on właśnie ma rację. Rozpoznać go można po poważnych błędach ortograficznych. Widać,że jest osobą o niskim wykształceniu oraz niskim poziomie kultury oraz wiedzy ogólnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@007 - sprawa jest prosta: zalogowanego użytkowanika można zbanować a nawet wyrzucić na zbity ...jesli nie przestrzega regulaminu.
Nie zarejestrowani i nie zalogowani są bezkarni - nikt ich nie wyłapie, bo redakcja nie ma danych w profilu obowiązujacym przy rejestracji. Może tylko usunąc chamski komentarz, co nie zmienia faktu, że zostanie on powtórzony w równie ubliżającej, acz zakamyflowanej formie.
Na tym polega rożnica między legalnym udziałem na portalu Państwa zarejestrowanych i dopuszczenie do głosu ( z powodów finansowych) osobników zdziczałych dzięki bezkarności.
Efektem takiego systemu jest własnie powszechnie znany obszczekiwacz i jemu podobni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
 • 007
 • 05.09.2011 21:59

Dziwię się,że ktoś taki,jak np.ten obszczekiwacz w W24,terroryzuje swoją napastliwością nawet Panią Redaktor i bezkarnie mu się na to pozwala,do tego stopnia,że Pani Redaktor nie może pisać tu swoich komentarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wrzucam linka bez własnego komentarza, bo powszechnie znany obszczekiwacz W24 i tak zaraz wykaże, że biegłych przysłali ruscy, a postkomuchy podmieniły obiekt badań.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/ujawniono-pierwsze-wyniki-sekcji-wassermanna,1,4836645,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 01.09.2011 22:24

internauta Dzisiaj 21:36
jaki kontr-dyskutant, taki język. a poza tym
ty się nie przejmuj synku przykazaniami.
nie twój bóg, nie twoje przykazania.
nie twoje uczucia.
więc skąd wiesz, że levy nie obraża?
tylko dlatego że to twój kolega z działu AGITATORZY PO?

zajmij się swoim "bogiem", swoimi "przykazaniami", swoimi "uczuciami"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.