Facebook Google+ Twitter

W Krakowie gości prezydent Indii, Pratibha Devisingh Patil

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-25 17:22

To trzeci dzień jej wizyty w Polsce. Wczoraj w Warszawie spotkała się z prezydentem Lechem Kaczyńskim i premierem Donaldem Tuskiem. Kolejne dwa dni, to mniej formalne punkty wizyty.

Wczesnym popołudniem Patil zwiedzała Uniwersytet Jagielloński. Po obejrzeniu zabytkowych murów Collegium Maius podkreślała ścisłe związki krakowskiej uczelni z indyjską kulturą. Jak zaznaczyła, to właśnie na Uniwersytecie Jagiellońskim istnieje najstarsza w Europie szkoła nauki sanskrytu, która liczy sobie już ponad sto lat.

Po uczelni gościa oprowadzał rektor, profesor Karol Musioł. W salonie zielonym pani prezydent zagrała kilka akordów na fortepianie, na którym grał Fryderyk Chopin, zwiedziła także Skarbiec, a w auli Collegium Maius rektor zwrócił jej uwagę na dewizę uczelni, która głosi "Plus ratio quam vis", czyli że rozum powinien znaczyć więcej niż siła.

O 17 prezydent Indii będzie zwiedzała zamek królewski na Wawelu. Jutro pojedzie do muzeum Auschwitz-Birkenau i do kopalni w Wieliczce.

Pratibha Devisingh Patil to pierwsza kobieta, która pełni w Indiach urząd prezydenta. Została wybrana w lipcu 2007 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.