Facebook Google+ Twitter

W Krakowie kupisz bilet autobusowy i tramwajowy przez telefon

Od grudnia zeszłego roku bilety komunikacji miejskiej w Krakowie możemy kupować za pomocą telefonów komórkowych. Nowy system od samego początku cieszy się dużą popularnością, a liczba ludzi korzystających z tego rozwiązania stale rośnie.

 / Fot. Lukas 3z (Wikipedia Commons)Zainteresowanie biletem w komórce rośnie lawinowo - informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Od 6 grudnia do końca zeszłego roku krakowianie zakupili przez telefon prawie 6 tysięcy biletów za 11 tys zł. Wynik ten udało się podwoić i to w jeszcze krótszym okresie (od Nowego Roku do 17 stycznia). Największym powodzeniem cieszą się bilety jednoprzejazdowe normalne, 15-minutowe normalne i 15-minutowe z ulgą ustawową (tzw. studenckie). Do tej pory ponad 3 tys. ludzi kupiło już w ten sposób ok. 20 tys. biletów.

By móc kupować i kasować bilety za pomocą telefonu, należy: zarejestrować się na stronie www.mobilet.com.pl, zainstalować na swoim telefonie odpowiednią aplikację obsługującą system moBILET i wybrać formę płatności (polecenie zapłaty lub zasilanie konta prepaid). Zakupu dokonujemy poprzez ściągniętą aplikację. Kontrolerowi biletów pokazujemy na naszym telefonie tylko potwierdzenie skasowania. Warto pamiętać, że oprócz normalnych kosztów biletu płacimy także za połączanie z internetem (za przesłane dane i za czas jego trwania). W wypadku zgubienia lub kradzieży telefonu możemy zablokować nasze konto.

ZIKiT informuje także, że od lutego na rynek wejdzie kolejna firma zajmująca się sprzedażą biletów przez telefony komórkowe. To dobra wiadomość dla tych, którzy posiadają starsze modele telefonów. Aplikacja moBILET wymaga bowiem obsługi programów Java, MDIP 2.0 i możliwości łączenia się z internetem (listę telefonów możemy sprawdzić w czasie rejestracji). Obok działającego już systemu moBILET, dostępna będzie także usługa zakupu biletu tylko przez wysłanie SMS-a.

System moBILET działa już m.in. w: Elblągu, Gorzowie, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście i Tychach. Dla mieszkańców Krakowa także nie jest on nowością, ponieważ już wcześniej za jego pomocą dokonywali zakupu biletów parkingowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.