Facebook Google+ Twitter

W Krakowie Majchrowski przed Kracikiem. Będzie druga tura

Z komunikatu PKW wynika, że do drugiej tury wyborów na prezydenta Krakowa przechodzą Jacek Majchrowski i Stanisław Kracik.

 / Fot. PAPPodczas kampanii wyborczej sondaże wskazywały na zwycięstwo obecnego prezydenta Jacka Majchrowskiemu. Jednak sondaż przeprowadzony przez OBOP dla TVP metodą exit pool zaskoczył kandydatów i komentatorów. Wskazywał bowiem, na Stanisława Kracika, kandydata PO. Jacek Majchrowski był drugi, a Andrzej Duda z PiS trzeci.

Po podliczeniu głosów z 85,19 proc. krakowskich komisji wyniki są następujące: Jacek Majchrowski - 40,98 proc., Stanisław Kracik - 33,3 proc., Andrzej Duda - 22,54 proc.

W powyborczy poniedziałek Jacek Majchrowski powiedział w TVN24: - Okazało się, że wczorajsze sondaże dające zwycięstwo panu Kracikowi to były złe obliczenia. Szkoda tylko, że media podały je jak ostateczny wynik wyborów. Czy zwrócę się teraz do pana ministra Dudy, który zajął miejsce III w pierwszej turze? Zawsze zwracałem się do mieszkańców, a nie do polityków. Jestem gotowy współpracować ze wszystkimi, byle mieli na względzie dobro miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.