Facebook Google+ Twitter

W Krakowie o cyberbezpieczeństwie [ZAPOWIEDŹ]

Internet już dawno przestał być bezpieczną przystanią, wolną od zorganizowanej przestępczości i terroryzmu. O tym, jak bronić rządy i firmy przed atakami w wirtualnej rzeczywistości będą debatować eksperci podczas konferencji CYBERSEC

Konferencja odbędzie się w ICE Kraków / Fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe, W.Wandzel, wandzelphoto.com Atak hakerów na serwery Sony Pictures Entertainment w odwecie za wyprodukowanie przez to studio komedii parodiującej przywódcę Korei Północnej, sparaliżowanie stron internetowych władz Estonii w 2007 roku czy kradzież danych osobistych użytkowników serwisu randkowego dla małżonków Ashley Madison. Przykładów, jak dużym zagrożeniem dla współczesnego świata jest cyberprzestępczość nie brakuje.

Według danych Europolu, ta gałąź czarnego rynku przynosi dochody większe niż̇ handel kokainą, marihuaną i heroiną łącznie. Podobnych ataków nie brakuje również w naszym kraju. W sierpniu zeszłego roku grupa znana jako ATP28 próbowała włamać się do jednej z polskich instytucji rządowych. Na szantaż ze strony cyberprzestępców narażone są również rodzime przedsiębiorstwa, które coraz więcej sektorów swojej działalności przenoszą w strefę wirtualną, stając się poważnymi graczami na rynku międzynarodowym.

Między innymi te tematy stanął się osią dyskusji dla ekspertów podczas Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC, które w dniach 28-29 września odbędzie się w stolicy Małopolski. - Musimy być́ świadomi zagrożeń i musimy odpowiedzialnie przygotowywać́ się̨ do odpierania takich nieproszonych gości. Często jednak sama obrona jest niewystarczająca. Trzeba mieć́ zdolności zarówno obronne, jak i ofensywne – podkreśla dr Joanna Świątkowska, dyrektor programowy CYBERSEC i ekspert Instytutu Kościuszki ds. cyberbezpieczeństwa.

Forum będzie się składać z czterech głównych ścieżek tematycznych: Państwo, Wojsko, Biznes i Przyszłość. W pierwszej z nich, uczestnicy będą dyskutować nad najbardziej optymalnym sposobem dostosowania polityk publicznych do nowych cyfrowych realiów. Ścieżka Wojsko poświęcona będzie nowym strategiom 
i doktrynom obronnym, które powinny uwzględniać działania w cyberprzestrzeni. W ścieżce Biznes, eksperci postarają się wypracować rekomendacje dla polityk cyberbezpieczeństwa mające na celu zbudowanie synergii i stałej współpracy w wymiarze publiczno-prywatnym. 
Z kolei ścieżka Przyszłość, umożliwi analizę kluczowych zagrożeń, szans i wyzwań związanych z przyszłością i dynamicznym rozwojem cyberprzestrzeni.

CYBERSEC to ponad 400 uczestników, 130 prelegentów z 20 krajów Europy i USA. Na liście potwierdzonych prelegentów konferencji znajdują się m.in. Sorin Ducaru - zastępca sekretarza generalnego NATO ds. nowych wyzwań bezpieczeństwa czy ambasadorowie Francji i Wielkiej Brytanii w Polsce. Prezydenta Andrzeja Dudę reprezentować będzie Jarosław Brysiewicz - zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Udział potwierdzili również Maciej Jankowski – wiceminister obrony narodowej, Jurand Drop podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Obecni będą również przedstawiciele biznesu, jak Paul Nicholas - dyrektor globalnej strategii bezpieczeństwa Microsoft, czy Chris Gow, dyrektor europejskiej polityki bezpieczeństwa w Cisco.

Więcej informacji na stronie http://cybersecforum.eu/pl/.

(mat. prasowe)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.