Facebook Google+ Twitter

W Krakowie o europejskiej statystyce

W ramach polskiej prezydencji w Radzie UE, w Krakowie we wtorek rozpoczęła się konferencja "Rozwój Europejskiego Systemu Statystycznego w świetle Partnerstwa Wschodniego – kierunki i strategia". W jej inauguracji udział wziął wojewoda małopolski, Stanisław Kracik.

 / Fot. Piotr DrabikW Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego we wtorek rozpoczęły się obrady przedstawicieli narodowych instytutów statystycznych krajów Unii Europejskiej oraz państw biorących udział w programie partnerstwa wschodniego. W Krakowie nie zabrakło również delegatów Eurostatu - urzędu zajmującego się sporządzaniem prognoz i analiz statystycznych, dotyczących obszaru wspólnoty europejskiej. W inauguracyjnej konferencji udział wziął m.in. wojewoda małopolski, Stanisław Kracik.

Tuż przed rozpoczęciem konferencji / Fot. Piotr DrabikTematyka spotkań w Auditorium Maximum odwołuje się do głównego celu Partnerstwa Wschodniego (PW) czyli zbliżenia państw Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego z instytucjami europejskimi. Warto przypomnieć, że w skład PW wchodzi Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia i Ukraina. Polska, również w dziedzinie statystyki, odgrywa bardzo ważną rolę w integracji krajów aspirujących do członkostwa w UE z terenów byłego ZSRR. Konferencja ma również na celu zaprezentowanie strategii realizacji założeń PW, z uwzględnieniem specyfiki badań statystycznych.

Na zdjęciu prezes Głównego Urzędu Statystycznego, Janusz Witkowski / Fot. Sławomir OstrowskiDwudniowe spotkanie w Krakowie jest także świetną okazją na wymianę doświadczeń dotyczących infrastruktury statystycznej i jej integracji zarówno na poziomie regionalnym, jak i międzynarodowym. W Auditorium Maximum pojawią się również delegaci Europejskiej Komisji Gospodarczej Narodów Zjednoczonych (EKG NZ) czy Banku Światowego, który będą brać czynny udział w prelekcjach.

Więcej informacji o konferencji dotyczącej unijnej statystyki w obliczu Partnerstwa Wschodniego


 / Fot. Piotr DrabikTuż przed rozpoczęciem konferencji / Fot. Piotr DrabikTuż przed rozpoczęciem konferencji / Fot. Piotr Drabik / Fot. Piotr DrabikTuż przed rozpoczęciem konferencji / Fot. Piotr DrabikTuż przed rozpoczęciem konferencji / Fot. Piotr DrabikDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.