Facebook Google+ Twitter

W Krakowie odbyła się demonstracja w obronie lokatorów

Zmiana polityki mieszkaniowej miasta oraz obrona praw lokatorskich to główne tematy demonstracji przeprowadzonej w środę przez Forum Lokatorów.

 / Fot. Piotr MalinowskiOkoło 60 osób zebrało się po godzinie 16 pod wieżą ratuszową by protestować w obronie praw lokatorów. „Żądamy rewaloryzacji książeczek mieszkaniowych”, „Żadnych decyzji bez udziału lokatorów” czy „Oddajcie nam nasze mieszkania” to tylko nieliczne hasła z transparentów jakie przynieśli demonstranci. Na płycie rynku stanął też namiot z tabliczką: „Polityka mieszkaniowa władz Krakowa”. Demonstrujący przypomnieli również o prowadzonej akcje zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy.

W cotygodniowych protestach grupa, zrzeszająca stowarzyszenia lokatorskie, grupy nieformalne oraz zwykłych mieszkańców, chce poruszać konkretne sprawy. Po wcześniejszych akcjach w obronie mieszkańców kamienic przy ulicy Mogilskiej 49 i Łazarza 3, tym razem protestujący zwrócili uwagę na sytuacje mieszkańców budynku przy ul. Grodzkiej 12. Został on, ich zdaniem, sprzedany przez miasto niezgodnie z prawem a wyciągi z ksiąg wieczystych zostały sfałszowane. - Przez lata dbaliśmy o ten budynek, remonty przeprowadzaliśmy na własny koszt a dziś to wszystko mają nam odebrać - mówił rozgoryczony Andrzej Geisler, jeden z mieszkańców budynku który brał udział w proteście. W kamienicy w chwili obecnej mieszkają cztery rodziny, które jak twierdzą, żyją w ciągłym strachu przed eksmisją.

Zdaniem organizatorów sytuacje takie jak ta zdarzają się w Krakowie nagminnie. Dlatego też zapowiadają kolejne demonstracje w obronie innych kamienic. Następna w przyszły czwartek na ul. św Krzyża.

Więcej zdjęć:
na tym blogu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Graniwid Sikorski
  • Graniwid Sikorski
  • 06.07.2011 23:45

Do Lokatorów kamienic miasta Krakowa

Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych. Forum w Obronie Praw Emerytów, Rencistów i Bezrobotnych.
Organizuje wiec przeciwko naruszaniu praw lokatorów zamieszkałych przy ul. Floriańskiej 4 i ul. św. Krzyża 10.
Prawa tych lokatorów są systematycznie gwałcone, i nie otrzymują oni należytego wsparcia ze strony władz samorządowych miasta Krakowa jak i organów Państwa.
Należy przy tym dodać, że ci lokatorzy zajmują od kilkudziesięciu lat te mieszkania.
Dąży się do ich wyrzucenia z mieszkań i utrudnia się im warunki bytowania.
Przeciw tym praktykom Forum chce zaprotestować.
Chcemy także ponownie zaprotestować przeciw polityce mieszkaniowej Prezydenta Miasta Krakowa Pana Jacka Majchrowskiego jak i większości radnych Rady Miasta Krakowa z jej przewodniczącym Panem Bogusławem Kośmider na czele.
Dążą oni faktycznie do pozbawienia lokatorów należnych ich praw, co w konsekwencji doprowadzi do ich bezdomności.
Służy temu zaprezentowany program mieszkaniowy na lata 2011 – 2016 oraz zapowiadane podwyżki czynszów, opłat komunalnych, biletów komunikacji miejskiej a także podatków i opłat lokalnych.
LOKATORZY! EMERYCI! RENCIŚCI!
Jeżeli to Was dotyczy, APELUJEMY- Weźcie udział w wiecu, który odbędzie się w dniu 14.07.2011 r./ czwartek / o godz.14.00. Miejsce rozpoczęcia Rynek Główny przed Ratuszem. Przemarsz nastąpi z Rynku Głównego przed kamienice przy ul. Floriańskiej 4, ul. św. Tomasza, przed kamienice przy ul. św. Krzyża 10, ul. Sienną, Rynek Główny, ul. Grodzką przed Urząd Miasta przy ul. Wszystkich Świętych ¾
POMAGAJĄC INNYM POMAGASZ SOBIE !


Przewodniczący Forum

Graniwid Sikorski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.