Facebook Google+ Twitter

W Krakowie powstało Centrum Produkcji Radiofarmaceutyków

Szpital Wojskowy w Krakowie sprawuje opiekę medyczną tak nad wojskowymi i ich rodzinami, jak i ludnością cywilną w ramach przydzielonych finansów z NFZ.

10 czerwca 2011 uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Produkcji Radiofarmaceutyków dla potrzeb medycyny oraz uruchomiono najnowocześniejszą przychodnie i urządzenie do współczesnej radioterapii, nie tylko dla potrzeb onkologii.

Z udziałem Ministra Obrony Narodowej, małopolskich władz samorządowych, przedstawicieli krakowskich instytucji medycznych oraz firmy sponsora budowy, uroczyście otwarto nowoczesną specjalistyczną poradnie dla potrzeb radiologii badań onkologicznych oraz innych badań specjalistycznych dla dobra zdrowia pacjenta.

Uruchomiono najnowocześniejszy tomograf komputerowy systemu PET–CT przy pomocy którego prowadzona diagnostyka daje szansę podczas badań rozpoznania w 90 proc. chorób nowotworowych, jak też rozpoznanie innych schorzeń. Jest to najnowocześniejsze urządzenie w Polsce południowej.

Wszystko teraz jest w rękach Polskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak wykorzystane zostanie to nowoczesne urządzenie diagnostyczne? To będzie zależało od ilości otrzymanych pieniędzy na leczenie pacjentów.

Obecnie pacjenci z Krakowa musieli jeździć na badanie tego typu urządzeniem do Katowic lub Warszawy. Uruchomienie tej poradni i urządzenia zmniejszy czas oczekiwania na badania oraz przyspieszy wdrażanie specjalistycznego leczenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.