Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1066 miejsce

W Krakowie powstało koło naukowe Social Media - SMART

Interesujesz się social media, jesteś z człowiekiem z pasją (nie kłam! wiemy, że jesteś!), chcesz współtworzyć jeden z ciekawszych projektów studenckich w KRK? Zaryzykuj, poznaj Sztuka SMART.

 / Fot. Inf. prasowaKoło naukowe SMART to organizacja studencka Uniwersytetu Jagiellońskiego, która została powołana w celu rozwoju zainteresowań i umiejętności studentów w zakresie szeroko rozumianej tematyki związanej z social media. Wierzymy, że nauka o mediach społecznościowych i komunikacji międzyludzkiej w dobie nowych mediów jest istotnym aspektem świata w erze masowej digitalizacji. Jednocześnie brakuje lokalnych inicjatyw dla studentów.

Charakterystyka, a zarazem najważniejsze cele koła zawierają się w już w jego nazwie:S – social media – centralny przedmiot naszych zainteresowań. Zajmujemy się tym jak funkcjonują w przestrzeni wirtualnej i zastanawiamy się, jakie ma to konsekwencje w świecie realnym. Co sprawia, że nie możemy sobie bez nich poradzić i gdzie są granice ich użyteczności? Czy to my je tworzymy, czy może to jednak one formują nas? I – najważniejsze – czy pamiętamy jeszcze, że za internetowym profilem istnieje żywy człowiek?

M – miejsce dla każdego. Nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady, bo hasło, które nam patronuje to: interdyscyplinarność. Zespół SMART skupia studentów z różnorodnych, czasem bardzo od siebie odległych, kierunków: psychologii, socjologii, informatyki, zarządzania kulturą i mediami, kognitywistyki, polonistyki i wielu innych. Przy chęci, kreatywności i zaangażowaniu w temat, nawet najbardziej oddalony od medioznawstwa przedmiot studiów nie będzie stanowił przeszkody!

A – aktywność. Chociaż działamy od niedawna, mamy już kilka pomysłów na najbliższą przyszłość. Planujemy aktywnie włączyć się w studenckie życie naukowe (i kulturalne!) Krakowa oraz wypełnić niszę związaną z badawczym potraktowaniem tematu mediów społecznościowych poprzez: udział w konferencjach, realizację badań naukowych i autorskich projektów, wymianę informacji i doświadczeń w zakresie obszarów objętych zainteresowaniem zespołu. Ponadto pragniemy nawiązać współpracę z innymi organizacjami, stowarzyszeniami studenckimi i ośrodkami zajmującymi się pokrewną tematyką.

R – rozwój. Nasz nadrzędny cel. Dążymy do rozwoju naszych zainteresowań poprzez żywą współpracę; chcemy dzielić się wzajemnie swoimi pomysłami, sprawić, by perspektywa każdego z członków naszego zespołu była impulsem do namysłu i działania dla całej reszty. Spotykamy się, aby wzajemnie się słuchać i dzięki „pozytywnemu fermentowi” tworzyć coś, co wszystkim przyniesie nie tylko radość i satysfakcję, ale również intelektualną korzyść.

T – „Ty”. Za prostym zaimkiem kryje się otwartość i ciekawość wobec nowych osób niosących świeże, oryginalne spojrzenia. Jeśli uważasz, że SMART jest blisko Twoich zainteresowań oraz chcesz aktywnie zaangażować się w działalność koła – zapraszamy Cię do rekrutacji. Zgłoś się do nas i sprawdź, czy możemy sobie nawzajem pomóc!

Zespół tworzy interdyscyplinarna grupa studentów psychologii, socjologii, informatyki, zarządzania kulturą i mediami, lingwistyki komputerowej i kognitywistów. Jedną z form realizacji jest nawiązywanie współpracy z innymi organizacjami, stowarzyszeniami studenckimi i ośrodkami zajmującymi się pokrewną tematyką.

Cele koła realizowane są przez regularne spotkania, organizowanie inicjatyw, udział w konferencjach, realizację badań naukowych i własnych projektów, wymianę informacji i doświadczeń w zakresie obszarów objętych zainteresowaniem zespołu.

Więcej informacji na: sztukasmart.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.