Facebook Google+ Twitter

W Krakowie powstanie Centrum "Nie lękajcie się"

Ma to być wotum narodu za pontyfikat Karola Wojtyły. Centrum położone będzie na terenie dawnej fabryki Solvay w Podgórzu, w której jako robotnik pracował Karol Wojtyła w czasie II wojny światowej.

Krakowskie Łagiewniki są znane już chyba wszystkim. Ojciec Święty potrafił jednoczyć świat. Z chwilą jego śmierci widzę, że zanika powoli to, co wpajał młodzieży. Był świętym człowiekiem już za życia. Naturalnie widzę pomniki, ale brakuje mi jego obecności tu na ziemi. W dzisiejszych czasach trudno znaleźć takiego "przewodnika duchowego" jakim był właśnie ten człowiek.

Bardzo się cieszę, że w Krakowie powstaje Centrum "Nie lękajcie się", bo przecież wiadomo jak bardzo Karol Wojtyła był związany z tym miastem. Mam już obawy, że świat powoli zapomina o jego "posłannictwie" jakim jest: pojednanie,miłość i przebaczenie.

http://www.janpawel2.pl/home

Dlaczego "Nie lękajcie się"? Podczas inauguracji pontyfikatu w 1978 roku Ojciec Święty, wypowiedział właśnie te słowa. Centrum ma za zadanie kontynuację dzieła, jakie rozpoczął Ojciec Święty: rozwój duchowego przesłania, kultury oraz tradycji związanej z jego osoba. Naturalnie też pomoc potrzebującym. Myślę i czuję, że to przesłanie jest potrzebne, aby postać Ojca Świętego dotarła do jak największego grona. To jest celem na dzień dzisiejszy, że to dzieło nie zaginie i będzie dzięki Centrum prawdziwym rozwojem duchowości w naszym kraju.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.