Facebook Google+ Twitter

W Krakowie powstanie metro? Miasto: A może trzy linie jednocześnie?

Miejscy planiści zaprezentowali projekt budowy trzech linii metra. Pierwsza linia miałaby zostać oddana do użytku przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w 2022 roku, o których organizację Kraków się stara. Czy jesteś za budową metra?

Sonda

W którym mieście na pewno przydałoby się metro?

 / Fot. Ania0aniaJak informuje onet.pl, krakowscy planiści przedstawili dokument, zakładający dwa warianty. Pierwszy wariant dotyczy budowy trzech linii metra, a drugi rozbudowę sieci tramwajowej.

Wojciechowi Wojtowiczowi, przewodniczącemu Komisji Infrastruktury Rady Miasta Krakowa, pomysł budowy metra się podoba. Oczywiście, pomysł budowy metra nie przekreśla możliwości rozbudowy istniejącej sieci tramwajowej. W mieście powstają nowe osiedla mieszkaniowe, które będą musiały być połączone z pozostałą częścią miasta. Wojtowicz uważa, że metro w Krakowie byłoby nieprawdopodobnym skokiem cywilizacyjnym.

Miasto będzie musiało przeznaczyć ogromną ilość pieniędzy na budowę metra, ale nie zrobi tego samo. Szacuje się, że budowa kilometrowego odcinka metra w tunelu będzie kosztować miasto 600 mln złotych, a koszt naziemnego odcinka wynosi 200 mln zł. Na pewno Kraków starałby się o dofinansowanie budowy metra z Unii Europejskiej, tak samo jak poczyniła Warszawa, która na budowę otrzymała 70 proc. dofinansowania.

Pierwsza linia metra miałaby przebiegać od przystanku Klasztorna (przy ulicy Igołomskiej), aż do stacji kolejowej Bronowice. Trasa miałaby długość 19 kilometrów, w tym 11 km pod ziemią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

@Henryk Czechowski
Panie Henryku, artykuł napisałem z informacji podanych w serwisie onet.pl.
Link źródłowy: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/skok-cywilizacyjny-bylby-nieprawdopodobny-w-krakow,1,5300227,region-wiadomosc.html
Cały artykuł uważnie przeczytałem, również zacytowałem słowa przewodniczącego Komisji Infrastruktury Rady Miasta Krakowa Wojciecha Wojtowicza, który powiedział redakcji onet.pl, że pomysł z budową metra bardzo mu się podoba.
Czytając artykuł w serwisie, które podałem jako źródło miałem nadzieję, że jest on wiarygodny i nie jest to KIT. Artykuł napisałem, z tego powodu, że interesuje się transportem publicznym i chciałem się podzielić informacją o projekcie budowy metra w Krakowie z czytelnikami wspaniałego serwisu informacyjnego, jakim jest wiadomości24. Jeżeli mój artykuł jest kpiną, to jak można nazwać artykuł zawarty w serwisie, który podałem jako link źródłowy?
Zdjęcie w moim artykule zostało dodane przez moderatora.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest kpina, a nie artykuł. Zdjęcie nie tematyczne w dodatku przedstawia metro w Warszawie. Informacje wyrwane z kontekstu i informacji. W Krakowie mieszkam od 65 lat i na codzień mam świeże informacje. Uczęszczam na różne konferencje i posiedzenia Rady.

Moja refleksja - moderatorzy zatwierdzając ten materiał po prostu się skompromitowali nie pierwszy raz.
Osoby z Krakowa co piszą o tym mieście i jego komunikacji są niszczone bo moderatorzy niewiedza co to marszrutyzacja komunikacji w Krakowie a tu taki kit.

Jednoznacznie widać, że autor nie odróżnia plotki i PO kit od prawdy.

Ze względów geologicznych i płytkich pokładów wody podskórnej oraz podziemnych zabytków jest to nierealne.
Jest dziwne gdyby to był fakt to w Krakowie i okolicy jest kilkudziesięciu dziennikarzy W24 i już dawno bez pomocy osoby z Poznania pisali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Warszawie przydałoby się metro z prawdziwego zdarzenia. Bo ta jedna linia (jak Filip zauważył, czasem dwie), to raczej żart. Znajomy Włoch będąc w Warszawie spytał kiedyś w kasie biletowej "Którą linią metra dojadę na Bielany?", pani do niego "Chyba Pan pyta w którą stronę?", on mówi "W którą stronę, to wiem, chciałem spytać tylko o linię." i wówczas Pani uświadomiła go, jak bardzo rozbudowane mamy metro w stolicy ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powodzenia! U nas w Warszawie mamy od czasu do czasu 2 linie metra: z Kabat do Centrum i ze Świętokrzyskiej do Młocin. Powstaje jeszcze trzecia, wodna linia metra - już pierwsza stacja "Podwiśle" jest zrobiona, może i uda się też zrobić stację "Wodostrada" (przy zamkniętym tunelu na trasie Wisłostrady) :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.