Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5957 miejsce

W Krakowie powstanie nowy film Romana Polańskiego?

Na terenie Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowskich Sukiennicach 24 czerwca odbyła się konferencja prasowa. Tematem była planowana realizacja nowego filmu Romana Polańskiego w Krakowie.

Roman Benmussy producent, Magdalena Sroka Wiceprezydent Miasta Krakowa, Agnieszka Odorowicz Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w Warszawie. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków W konferencji Roman Benmussy producent filmu. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków udział wzięli: Agnieszka Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w Warszawie, Magdalena Sroka, wiceprezydent Miasta Krakowa, Tomasz Dąbrowski, szef Polskiej Komisji Filmowej, mecenas Jerzy Stachowicz z kancelarii Stachowicz Ptak Adwokaci, sprawujący opiekę prawną Romana Polańskiego. Najważniejszym gościem był Robert Benmussy, producent najnowszego filmu Romana Polańskiego.

Organizatorami dziennikarskiego spotkania na temat planowanego filmu Romana Polańskiego, opartego na sprawie Dreyfusa, były: Polski Instytut Sztuki Filmowej, we współpracy z Polską Komisją Filmową i Muzeum Narodowym w Krakowie.

Przemawia przedstawiciel Krakowskiego Biura Festiwalowego odpowiedzialny za realizacje filmowe. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Roman Polański Przemawia Agnieszka Odorowicz Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w Warszawie. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków informował już w 2012 roku, że jego nowa realizacja filmowa, która ma roboczy tytuł „D”, jest oparta o słynną aferę szpiegowską Alfreda Dreyfusa. Z uwagi na specyfikę filmu oraz konieczność nowoczesnego zaplecza technicznego, konieczne jest znalezienie odpowiedniego studia w Polsce. Prawdopodobnie wymogi te spełnia Alwernia Studio koło Krakowa. "Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, ale najważniejszy punkt wyjścia został już osiągnięty" - mówiła w trakcie konferencji prasowej w krakowskich Sukiennicach, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz.

Dziennikarze uczestnicy konferencji. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków"Roman Polański Dziennikarze uczestnicy konferencji. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków bardzo chce nakręcić film w Krakowie. To on pomógł nam w zaproszeniu do Polski swojego wieloletniego producenta Roberta Benmussy - abyśmy mogli przedstawić mu nasze możliwości filmowe. Żeby jednak padł pierwszy klaps, muszą zostać spełnione pewne warunki - związane zarówno z samą realizacją, zapleczem produkcyjnym, jak i bezpieczeństwem reżysera w naszym kraju" - wyjaśniała Odorowicz.

Planowany budżet nowego filmu ma wynosić około 35 milionów euro.

Dziennikarze uczestnicy konferencji. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Kolejnym ważnym warunkiemFilip Szatanik Zastępca Dyrektora ds. Informacji Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków, który musi zostać spełniony, jest zapewnienie bezpieczeństwa dla Romana Polańskiego. Niezbędna jest pewność, że żadne względy prawne nie spowodują do nagłego przerwania zdjęć przy realizacji tego filmu. "Musimy mieć oficjalne, pisemne potwierdzenie, że reżyser jest w Polsce całkowicie bezpieczny".

Należy zaznaczyć, że Roman Polański jest mocno związany z Krakowem. Jest jednym z niewielu, któremu udalo się wydostać z getta krakowskiego. W jego dorobku filmowych jest wiele filmów, które powstały właśnie na terenie Krakowa. Jeśli sprawy przybiorą pomyślny obrót, to pierwsze klapsy filmowe padną już na wiosnę 2015 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.