Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4775 miejsce

W Krakowie pożegnano generała Bronisława Kwiatkowskiego

Generał Bronisław Kwiatkowski spoczął na cmentarzu salwatorskim w Krakowie. Dowódca Operacyjnych Sił Zbrojnych pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Trumna z ciałem generała Bronisława Kwiatkowskiego zmierza na cmentarz salwatorski / Fot. Dawid SerafinW Bazylice Mariackiej w samo południe pożegnano gen. Bronisława Kwiatkowskiego, tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. - Człowiek ambitny, pracowity i koleżeński; dla najbliższych był i pozostanie umiłowanym synem, wspaniałym mężem i kochanym tatusiem - mówił podczas homilii ks. Stanisław Gluk, dziekan dekanatu wojsk specjalnych.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskich- Bronisławie, zajmowałeś jedno z najważniejszych stanowisk w armii. Przez ostatnie lata byłeś Dowódcą Operacyjnym Sił Zbrojnych. Odpowiadałeś za pokojowe i bojowe operacje Wojska Polskiego. Odpowiadałeś za bezpieczeństwo żołnierzy służących w polskich kontyngentach wojskowych. To było niezwykle ważne i odpowiedzialne zadanie, ale Ty, generale Bronisławie, nadawałeś się do tego najlepiej. Udowodniłeś to całą swoją żołnierską służbą - powiedział szef BBN Stanisław Koziej. Generał Kwiatkowski został odznaczony pośmiertnie Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski / Fot. Dawid Serafin

Pełniący obowiązki Dowódcy Operacyjnych Sił Zbrojnych gen.dyw. Sławomir Dygnatowski wyraził się o zmarłym bardzo ciepło. - Dla niego zawsze najważniejszy był człowiek, bo sam był wielkim człowiekiem. Kochał ludzi, tak jak ludzie kochali jego - mówił.

 / Fot. Dawid SerafinW ostatniej drodze na cmentarz salwatorski, prócz najbliższej rodziny, generałowi Kwiatkowskiemu towarzyszyli wysocy rangą przedstawiciele wojska. Wśród nich był obecny między innymi p.o. szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Mieczysław Stachowiak.

Bronisław Kwiatkowski był związany z wojskiem od 41 lat. Dowodził żołnierzami w Bośni i Hercegowiniem, Kosowie czy Syrii. W Iraku służył trzykrotnie. 5 maja miał przejść na emeryturę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.