Facebook Google+ Twitter

W Krakowie rozdano biało-czerwone flagi

Krakowscy samorządowcy, z prezydentem Jackiem Majchrowskim na czele, oddali hołd ofiarom sobotniej tragedii. Podczas uroczystości zgromadzonym rozdano narodowe flagi przepasane kirem.

Krakowscy samorządowcy uczcili poległych minutą ciszy. / Fot. Sławomir Ostrowski / Wiadomości24.plRadni wraz z prezydentem Jackiem Majchrowskim od minuty ciszy w sali obrad rozpoczęli dzisiejszą uroczystość. Później wspólnie udali się pod Krzyż Katyński by tam oddać hołd poległym w tragedii pod Smoleńskiem.

Podczas uroczystości harcerze rozdali narodowe flagi przepasane kirem. - Chciałyśmy pokazać, że pomimo młodego wieku, także potrafimy być patriotkami, dlatego tu jesteśmy. Ta flaga jest symbolem naszej polskości - mówiły Partycja, Agata i Ola uczennice XX LO w Krakowie.  / Fot. Sławomir Ostrowski / Wiadmości24.pl

Zainteresowanie flagami było tak duże, że nie dla wszystkich starczyło. - Nie było możliwe dostarczenie wszystkich 5 tysięcy flag na dzisiaj, ze względów technicznych. Dlatego będziemy je jeszcze rozdawać jutro i po jutrze - powiedziała jedna z krakowskich urzędniczek.

 / Fot. Sławomir Ostrowski / Wiadmości24.plPolskie flagi to nie jedyne, co rzecz, jaką można otrzymać w Krakowie. Na Rynku Głównym można otrzymać znaczek żałobny z herbem Krakowa. Będą one dostępne w specjalnie przygotowanym do tego namiocie, który będzie ustawiony obok wieży ratuszowej. Znaczki będzie można otrzymać także w holu magistratu przy placu Wszystkich Świętych. Tam także znajduje się księga kondolencyjna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.