Facebook Google+ Twitter

W Krakowie rusza Festiwal Conrada. Dziś spotkanie z tegoroczną noblistką Swietłaną Aleksijewicz

19 października rozpoczyna się Festiwal Conrada. Będzie on okazją do spotkania z pisarzami, w tym z tegoroczną noblistką, Swietłaną Aleksijewicz

 / Fot. Bartek Syta/Polskapress (aip)Dziś rozpoczyna się w Krakowie Festiwal Conrada. To jedno z najważniejszych wydarzeń literackich w Europie. Będzie okazja do spotkań ze znakomitymi pisarzami, w tym z tegoroczną noblistką Swietłaną Aleksijewicz - dziś o godz. 17 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

„Rosja nie ma w sobie nic z kobiety” - pod takim tytułem odbędzie się wieczór autorski z udziałem laureatki Nobla w dziedzinie literatury. Dzięki Swietłanie Aleksijewicz przekonamy się, że Rosja, tak bliska i zarazem tak daleka, jest dla nas wciąż jednym z najbardziej tajemniczych państw. Pisarka i reporterka stara się pokazać Rosję tak, by ludzie żyjący na Zachodzie mogli ją zrozumieć.

Spotkanie z Aleksijewicz będzie okazją do rewizji wyobrażeń na temat kraju, który zajmuje kluczowe miejsce we wszystkich dzisiejszych dyskusjach na temat społecznych, politycznych i ekonomicznych problemów globu. By w nim uczestniczyć, należy zdobyć wejściówki. Można je odebrać m.in. w dwóch punktach Info Kraków: przy ul. św. Jana 2 i w Pawilonie Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych 2.

Jutro warto wybrać się o godz. 19 do Pałacu Pod Baranami na spotkanie z Hoomanem Majdem, „tłumaczem kultur” - jak piszą organizatorzy, synem irańskiego dyplomaty i wnukiem ajatollaha. W swoich książkach pokazuje Iran jako kraj pełen sprzeczności, ale też jako miejsce, gdzie toczy się zwykłe życie milionów ludzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.