Facebook Google+ Twitter

W Krakowie rusza międzynarodowy festiwal kina niezależnego Off Plus Camera

2 maja w Krakowie rozpoczyna się 7. edycja festiwalu Off Plus Camera. Kraków odwiedzi 350 filmowców z całego świata, a publiczność będzie mogła zobaczyć aż 100 filmów.

 / Fot. materiał prasowyFestiwal rozpocznie się koncertem Andrzeja Smolika w kinie Kijów. Centrum. Podczas Gali Otwarcia zaprezentowane zostaną konkursowe tytuły rywalizujące o Krakowską Nagrodę Filmową (100 tys. dolarów) w konkursie "Wytyczanie Drogi", a także rodzime produkcje zmagające się w ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych. Publiczność pozna także sylwetki tegorocznych jurorów, którzy przyjadą do Krakowa z różnych stron świata. Wieczór zwieńczy pokaz najnowszego filmu Lisy Azuelos "Pożądanie", w którym reżyserka wcieliła się w jedną z głównych ról.

Konkursem głównym na Off Plus Camera jest konkurs "Wytyczanie drogi". Festiwalowa publiczność będzie mogła zobaczyć debiuty i drugie filmy twórców, o których dyskutuje się na całym świecie. Nagrodą główną jest Krakowska Nagroda Filmowa w wysokości 100 tysięcy dolarów. W jury konkursu zasiądą: Jerzy Stuhr, Juliet Taylor, Mike Newell, Joan Allen i Parkey Posey.

W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych zaprezentuje się 10 nowych polskich filmów fabularnych. Reżyserzy będą walczyć o nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych. W jury Konkursu Polskich Filmów Fabularnych zasiądą: Bahman Ghobadi, Mark Adams, Kim Yuatani i Kim Cattrall.

Gościem specjalnym tegorocznego festiwalu będzie Benedict Cumberbatch znany przede wszystkim z serialu BBC "Sherlock". Anglik da się poznać polskiej publiczności nie tylko jako doskonały aktor, ale również twórca kina niezależnego. Pojawi się w Krakowie jako aktor i producent filmu "Little Favour", który będzie można obejrzeć już 10 maja w ramach Off Plus Camera. Po pokazie premierowym odbędzie się spotkanie z aktorem.

Jak możemy przeczytać na stronie festiwalu, Off Plus Camera to międzynarodowy festiwal kina niezależnego, a także święto oryginalnych i pełnych wyobraźni dzieł filmowych w najlepszym wydaniu.W czasie trwania festiwalu będzie można zobaczyć kilkadziesiąt filmów w dziewięciu sekcjach festiwalowych. Festiwal oferuje także liczne wykłady, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne i wiele wydarzeń muzycznych. Off Plus Camera potrwa do 11 maja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.