Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24405 miejsce

W Krakowie też „Trzeba czasem zażartować”. Spotkanie autorskie z ks. Bonieckim

W piątek 10 czerwca w salonie EMPIK przy Rynku Głównym w Krakowie odbyło się spotkanie z ks. Adamem Bonieckim i Karoliną Morelowską – autorami książki pt. „Trzeba czasem zażartować. Alfabet Księdza Bonieckiego”.

Ks. Adam Boniecki i Karolina Morelowska / Fot. Marta Barlak"Trzeba czasem zażartować. Alfabet Księdza Bonieckiego” to zapis kilkudziesięciu rozmów z ks. Bonieckim, przeprowadzonych przez dziennikarkę - Karolinę Morelowską. Każda z rozmów dotyczy innego zagadnienia. Wśród nich znalazły się rozważania księdza Bonieckiego na temat Apetytu, Jerozolimy, Miłości, Równości, Pokory, Śmiechu czy Sumienia.

Ks. Adam Boniecki i Karolina Morelowska - autorzy książki "Trzeba czasem zażartować". / Fot. Marta BarlakPodczas spotkania, w którym udział wzięło kilkadziesiąt osób, autorzy opowiadali o tym, jak doszło do powstania książki, o swoim pierwszym spotkaniu w Krakowie w redakcji Tygodnika Powszechnego i o tym, dlaczego ks. Boniecki nigdy nie chciał udzielić tzw. „wywiadu rzeki”. Na koniec oboje podpisywali książki.

Piwnica pod Baranami. Ks. Adam Boniecki i Karolina Morelowska - autorzy książki "Trzeba czasem zażartować" oraz Marta Grzywacz - prowadząca spotkanie / Fot. Marta BarlakNastępnie w Piwnicy pod Baranami odbyło się kolejne spotkanie dla gości zaproszonych przez autorów. Tu w bardziej nieformalnej atmosferze autorzy książki, w iskrzącej się humorem rozmowie z prowadzącą wieczór Martą Grzywacz opowiadali o tym, czy zadowoleni są z efektu swojej współpracy. Nie zabrakło anegdot, np. na temat przyrządzanej przez ks. Bonieckiego jajecznicy, w której przygotowywaniu, jak sam twierdzi, osiągnął mistrzostwo.

Karolina Morelowska i ks. Adam Boniecki autorzy książki "Trzeba czasem zażartować. Alfabet Księdza Bonieckiego." / Fot. Marta BarlakBohaterowie wieczoru wymieniali żarty i złośliwości, których nie brakuje również w samej książce. Dwoje aktorów związanych z Piwnicą pod Baranami odczytało fragment Alfabetu poświęcony Miłości.

Książka „Trzeba czasem zażartować. Alfabet Księdza Bonieckiego” dostępna jest w księgarniach od początku maja.

Czytaj też: "Przemówienie życia" - benefis ks. Adama Bonieckiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

manja
  • manja
  • 15.06.2011 12:06

świetna książka, taka, do której można wracać wielokrotnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.