Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10015 miejsce

W krakowskiej Restauracji "BEI JING" gości malarz prof. Kecai Li

Cieszący się renomą cykl spotkań artystów i podróżników w krakowskiej Restauracji Chińskiej "Bei Jing" zaprasza 18 października 2013 o godz. 18 na spotkanie z polsko chińską rodziną Li oraz podróżnikiem Grzegorzem Leszczyńskim

Paralotnia / Fot. Grzegorz LeszczyńskiPejzaż namalowany przez chińskiego malarza prof LI Kecai / Fot. Li KecaiRodzina prof LI Kecai, żona Shuyi Li i wnuczka Awaz Lla na jesiennym spacerze nad kaskadami wodnymi w Łupkach Wierzowskich w Zagórniku koło Andrychowa 2013 / Fot. Wiesław AdamikTowarzystwo Przyjaźni Polsko Chińskiej Oddział Kraków przy współpracy ze Stowarzyszeniem Artystycznym i Naukowym imienia Henryka Sienkiewicza serdecznie zaprasza swoich członków i sympatyków w każdy trzeci piątek miesiąca na spotkania stowarzyszeniowe.

W dniu 18 października 2013 roku godz. 18 w Restauracji Chińskiej przy ulicy Sikorskiego 1 w Krakowie będziemy mogli w ramach wieczoru pod hasłem "Polsko Chińska Jesień Artystów i Podróżników" nauczyć się piosenek po chińsku z towarzyszeniem muzycznego akompaniamentu pianistki Man Li Szczepańskiej, spotkamy się z malarzem prof. Kecai Li, który przedstawi swój najnowszy obraz oraz podróżnik Grzegorz Leszczyński opowie w ilustrowanej prelekcji o swojej pasji latania w górach Nepalu na paralotniach i spotkanych chińskich paralotniarzach. Dr Jacek Kluz opowie o wielkiej tradycyjnej medycynie chińskiej a w wolnych wystąpieniach poeci ze Stowarzyszenia sienkiewiczowskiego przedstawią swoje nowe wiersze.

Chętni do udziału w tym spotkaniu proszeni są o kontakt telefoniczny z redaktorem Wiesławem Adamikiem ( tel. 660 453 492), który rezerwuje miejsce przy stolikach. Ilość miejsc ograniczona!

Oto kilka słów o występujących osobach:

Pianistka Man LI Szczepańska i jej córka Awaz LIia w Muzeum Historyczno Regionalnym w Andrychowie / Fot. Wiesław Adamik
Wybitna Pianistka polsko chińska Man LI Szczepańska jest już szeroko znana w Polsce, koncertuje także za granicą i w swojej pierwszej ojczyźnie, w Chinach. Wykonuje utwory pianistyczne polskie, europejskie i światowe, w tym chińskie i japońskie. Ukończyła 6 lat temu Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, kończy studia mistrzowskie na poziomie doktoranckim w klasie fortepianu profesora Kazimierza Gierżoda. Koncertowała w towarzystwie wielu wybitnych śpiewaków operowych, takich jak krakowianka Ewa Warta Śmietana czy ostatnio mieszkający w Szwajcarii Arkadiusz Burski. Szczególny wymiar mają jej koncerty rozpoczęte w tym roku także dla dzieci, w których śpiewa piosenki polskie, chińskie i japońska jej 6 -letnia córeczka Awaz Lila Szczepańska.


LI Kecai i LI Shuyi w Zagórniku koło Andrychowa,tzw. Łupki Wierzowskie, Jesień 2013 / Fot. Wiesław AdamikProfesor LI Kecai, wybitny malarz - pejzażysta i senior rodziny Man Li ( ojciec pianistki), urodził się w chińskich górach Dalian, ale studiował, tworzy i mieszka od ponad 50 lat w Pekinie. Emerytowany profesor i wykładowca. Ceniony jest jego cykl obrazów "Zakazane Miasto"w Pekinie. W okresie pobytu w Polsce w Krakowie miał szereg wystaw w naszym kraju. Pracuje także nad cyklem portretów wielkich Polaków i obrazów z polskimi pejzażami. Portretuje także członków najbliższej rodziny, przyjaciół i znajomych. W "Bei Jing" przedstawi swoje najnowsze prace malarskie.
Pejzaż namalowany przez chińskiego malarza prof LI Kecai / Fot. Li Kecai

Jego żona LI Shuyi jest dawna tancerką Opery Pekińskiej.
Na spotkaniu w Restauracji "Bei Jing" LI Shuyi nauczy nas śpiewania w języku chińskim znanej piosenki "Panie Janie, niech Pan wstanie".

Obraz z cyklu
Grzegorz Leszczyński ma 35 lat, pracuje w firmach w branży turystycznej i marketingowej, pasjonuje się paralotniarstwem. Planuje przeloty nad zalewem, który powstanie przy tamie w Świnnej Porębie w okolicach Wadowic i Suchej Beskidzkiej na rzece Skawie. Wiele czasu spędził w Nepalu, gdzie uczył się i uprawiał w towarzystwie chińskiej dziewczyny i kolegów z Polski sport paralotniarski.Lotniarze w Nepalu / Fot. Grzegorz LeszczyńskiDr Jacek Kluz, znany krakowski ortopeda, który interesuje się szczególnie tym działem medycyny tradycyjnej chińskiej stworzonej w czasach dawnych chińskich władców, która także i dzisiaj potrafi otworzyć się na najnowsze osiągnięcia w medycynie światowej.
___________________
zdjęcia i opracowanie materiału Wiesław Adamik ( Przewodniczący Zarządu Oddziału Krakowskiego Towarzystwa Przyjaźni Polsko Chińskiej i wiceprezes Stowarzyszenia Artystycznego i Naukowego imienia Henryka Sienkiewicza")
Chińska rodzina LI nad kaskadami Łupki Wierzowskie w Zagórniku koło Andrychowa / Fot. Wiesław Adamik

Gł. patronat: Logo / Fot. TPPCh
Stały patronat na cyklem polsko chińskich spotkań Biuro Podrózy Fogra Travel ul. Pawia 12 w Krakowie

http://www.fogratravel.pl/

LOGO patronującego biura podrózy / Fot. Fogra Travel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"Idź tam, gdzie słychać śpiew, tam dobre serca mają..." Coś w końcu musi ludzi wiązać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo cenna uwaga pani red. Barbary Figurniak. Dzięki niezwykłej polsko chińskiej rodzinie wielkiej pianistki Man LI Szczepańskiej, a zwlaszcza jej dzieciom 6 letniej AWaz LIla i 2 letniej Mirandzie oraz rodzicom tj. mamie Li Shuyi zawsze jest rodzinna atmosfera na uroczystościach z jej udziałem, czy to jest po koncercie mamy, czy na Powitanie Chinskiego Nowego Roku czy podczas poprzedniej imprezy pt. "CHińska Wiosna z poezją, przysmakami i muzyka Man LI Szczepańskiej" jakie odbyło się w tej samej restauracji do ktorej Was zapraszamy czyli Bei Jingw KRakowie 27 kwietnia br. Wtedy publicznie ząspiewala do akompaniamentu mamy 6 letnia Awaz. Mimo poźnej jesiennej pory będa także zaproszone polskie dzieci np. przybedzie z mamą p. Ela Gawin 3 letnia Zosia i mam nadzieje inne polskie dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za informację. To może być bardzo ciekawe spotkanie, a nauka piosenek w języku chińskim odbędzie się chyba w wesołej i ciepłej atmosferze. Tak sobie to wyobrażam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.