Facebook Google+ Twitter

W krakowskim budżecie zabrakło pieniędzy. Na wszystko

"W Krakowie zabrakło już pieniędzy dla szkół niepublicznych, na dotację dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji i innych firm. Wstrzymana została większość inwestycji. Miasto straciło płynność finansową" - czytamy w dzisiejszej Gazecie Polskiej.

 / Fot. Tomasz OsuchWierząc doniesieniom Gazety Polskiej, krakowski budżet świeci pustkami i nic nie wskazuje na to, by sytuacja szybko się poprawiła. Brakuje ok. 200 mln złotych. Pieniędzy nie ma nawet na spłacanie zaległych kredytów, więc kolejnych Kraków może już nie dostać.

"Zabrakło na wypłaty dla pracowników dzielnic. Dotarły do nas pisma, w których władze miasta proszą osoby przygotowujące dzielnicowe gazetki, aby zgodziły się poczekać na wypłatę o miesiąc dłużej" - powiedział dziennikarzom GP krakowski radny Andrzej Hawranek, przewodniczący Komisji Budżetowej Rady Miasta.

Kryzysem budżetowym małopolskiej stolicy zajęła się Regionalna Izba Obrachunkowa i jeśli uzna, że Kraków stracił zdolności kredytowe, władzom miasta będzie jeszcze trudniej załatać dziurę w budżecie.

Sytuacja grodu Kraka jest na tyle poważna, że w grę wchodzi nawet powołanie zarządu komisarycznego nad miastem. "Dzieje się to wtedy, kiedy gmina w sposób długotrwały nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Wtedy komisarza wyznacza premier na wniosek wojewody" - powiedział Gazecie Polskiej Paweł Stańczyk, sekretarz miasta.

Przeczytaj cały artykuł Agnieszki Maj...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.