Facebook Google+ Twitter

W Krośnie obraduje Rada Polityczna PiS

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-07 13:55

W Krośnie obraduje Rada Polityczna PiS, która ma wyrazić poparcie dla kandydata Prawa i Sprawiedliwości w wyborach uzupełniających do Senatu.

Wybory na Podkarpaciu odbędą się 22 czerwca. 13 kandydatów będzie walczyło o miejsce w Senacie, które zwolniło się po śmierci senatora PiS Andrzeja Mazurkiewicza.

Jarosław Kaczyński powiedział w Krośnie, że rząd Donalda Tuska łączy w sobie dwie cechy wydawałoby się sprzeczne i niemożliwe do połączenia. Jego zdaniem, z jednej strony jest niesprawny i nieudolny, ale pod innymi względami wykazuje niemałą sprawność.

Za nieudolne działania rządu Jarosław Kaczyński uznał reformy w służbie zdrowia, powiedział też, że gabinet PO-PSL jest bezradny jeśli chodzi o walkę z wszechogarniającą drożyzną. Prezes PiS przypomniał, ze mija 200 dni rządów gabinetu Donalda Tuska.

Premier Donald Tusk zapewnił, że jego rząd zrobi wszystko, aby takie miejsca jak Podkarpacie stały się pełnoprawnymi regionami. W ten sposób szef rządu odniósł się do zarzutów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Podczas konwencji PiS w Krośnie Kaczyński stwierdził, że rząd Tuska jest nieudolny. Zdaniem byłego premiera, obecny gabinet uniemożliwia rozwój regionom południowo-wschodnim.

Premier Donald Tusk uważa, że w wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego było zbyt dużo negatywnych emocji. Tusk powiedział, że przez minione pół roku jego rząd włożył sporo wysiłku i pieniędzy w to, aby mieszkańcy takich regionów jak Podkarpacie czuli się pełnoprawnymi członkami polskiej wspólnoty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.