Facebook Google+ Twitter

W kryzysie, Białoruś zacznie dbać o atrakcje turystyczne?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-09 21:25

Zdaniem białoruskich ekspertów turystyka jest jedną z trzech najważniejszych gałęzi gospodarki narodowej tego kraju. Portal TuT.by publikuje listę dziesięciu turystycznych atrakcji, o które musi w 2009 roku zadbać państwo, jeśli chce przyciągnąć zagranicznych inwestorów i gości.

Według portalu, inwestowanie w turystykę może znacznie zmniejszyć skutki kryzysu ekonomicznego. Na liście, opracowanej przez pismo „Turystyka i Wypoczynek", znalazły się: zabytki, parki narodowe, miasta, rzeki i jeziora.

Na pierwszym miejscu wymieniony jest Golszański Zamek - miejsce historycznie związane z dynastią Jagiellonów i wymagającej szybkiej i gruntownej renowacji. Na kolejnych miejscach znajdują się budowle obronne i kompleksy pałacowo-parkowe. Dopiero na czwartym miejscu jest Mińsk, jednak z zastrzeżeniem, że konieczna jest budowa nowych restauracji i hoteli. Na piątym miejscu znajdują się kompleksy jezior w Nroczańskim i Brasławskim Parku Narodowym. W obu rejonach konieczne są inwestycje związane z rozbudową bazy turystycznej. Na szóstym miejscu wymieniono Kanał Augustowski jako atrakcję o strategicznym znaczeniu dla turystyki pogranicza polsko-białorusko-litewskiego.

Pismo „Turystyka i Wypoczynek" przypomina, że atrakcyjne dla zagranicznych gości mogą być też białoruska kuchnia i folklor oraz dzieła białoruskiej sztuki.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.