Facebook Google+ Twitter

W kryzysie pracownicy kradną i oszukują

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-26 12:40

Blisko 90 procent firm działających w Polsce przynajmniej raz w ciągu ostatnich dwóch lat zetknęło się ze zjawiskiem nadużyć ze strony pracowników. Takie są wyniki badań firmy Euler Hermes, zajmującej się ubezpieczaniem należności i windykacji.

Zdaniem autorów raportu obecna sytuacja gospodarcza, której efektem są obniżki płac, dodatkowych świadczeń a także zwolnienia wpływają na skłonności pracowników do tego typu zachowań.

Najczęstsze nadużycia to kradzieże, przywłaszczenia i oszustwa. Przypadki dużych, finansowych strat spowodowane działaniem nieuczciwych pracowników są często tematem, którym przedsiębiorcy nie chcą się dzielić, by nie spowodować niepokoju wśród akcjonariuszy, partnerów biznesowych oraz pracowników.

Badanie przeprowadzano od września do grudnia ubieglego roku. Wzięło w nim udział blisko 500 firm dzialających w Polsce. W blisko 90 proc. z nich zdażył się przynajmniej jeden przypadek sprzeniewierzeń, w 31proc. była to 1-2 tego typu sytuacje, a reszta dotyczy od 3 do 5 takich zdarzeń. W 2008 roku tylko 50 procent firm doświadczyło tego rodzaju zagrożeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.