Facebook Google+ Twitter

W którym momencie zgłosić się do windykatora?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-29 13:14

Kontrahent nie dokonuje płatności w terminie, nie odbiera telefonu, unika kontaktu z naszą firmą, nie czekaj - podejmij kroki, które przyspieszą proces odzyskania niespłaconych należności.

"Do firmy windykacyjnej warto zgłosić się od razu w chwili kiedy zauważymy, że kontrahent nie reguluje płatności w terminach, które ustaliliśmy i nie odpowiada na próby kontaktu. Im szybciej firma podejmie działania zmierzające do likwidacji opóźnień w regulowaniu płatności, tym szybciej odzyska zaległości". - mówi Grzegorz Gawroński, prezes zarządu Egzekucja24.

Pomoc firmy windykacyjnej w odzyskaniu nieuregulowanych płatności jest niezbędna w przypadku nierzetelnych kontrahentów uchylających się od spłaty należności w ustalonym terminie, kiedy nie reagują na kontakty telefoniczne i drogą listowną, lub gdy składają fałszywe obietnice dotyczące uregulowania zobowiązań finansowych. Najefektywniej jest podjąć współpracę niezwłocznie po odnotowaniu pierwszych sygnałów świadczących o problemach z płatnościami. Istotne jest, aby należność nie była przedawniona. W takiej sytuacji odzyskanie płatności jest już trudniejsze, ale cały czas do zrealizowania. Warto pamiętać, że istotną rolę w działaniach takich jak odzyskiwanie długów odgrywa czas. Kiedy opóźnienie w spłacie jest kilkudniowe łatwiej ściągnąć płatność od dłużnika, a co za tym idzie, koszty współpracy z firmą windykacyjną są niższe.

Istotne jest również profesjonalne podejście do prowadzonych spraw i kontrola ich przebiegu. "Prowadzimy pełny nadzór nad sprawą od pierwszego kontaktu z dłużnikiem po egzekucję, jeśli do takiej dochodzi. Dążymy do polubownego rozwiązania spraw. Zdarza się, że telefon od windykatora wystarczy by osiągnąć sukces. Jest on skuteczniejszy od telefonu od wierzyciela, ponieważ skupiamy się na jednej, konkretnej sprawie, co w przypadku wierzycieli bywa trudne ze względu na dotychczasową współpracę z klientem. Kiedy telefony i wezwania listowne nie skutkują, przygotowujemy i składamy pozew, a potem sprawujemy nadzór nad wszelkimi działaniami (w tym egzekucją), do ich zakończenia".- mówi Grzegorz Gawroński z Egzekucja24.

Zlecenie odzyskania długu przez firmę windykacyjną kończy się najczęściej pozytywnie, dlatego warto wziąć pod uwagę współpracę z windykatorem zawsze wtedy kiedy zauważamy problemy w odzyskaniu należnych nam płatności. Zaoszczędzi nam to wielu nerwów i może uchronić przed brakiem płynności finansowej firmy.
(Marta Sykulak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.