Facebook Google+ Twitter

W lasach dookoła Łodzi jest pełno śmieci

W lasach pod Łodzią jest pełno śmieci, które szpecą i zanieczyszczają krajobraz.

Śmieci w lesie / Fot. P.GłowackiMinisterstwo Środowiska prowadzi kampanię społeczną pod hasłem "Spalasz śmieci za domem? Wywozisz je do lasu? Nie segregujesz?... To grzech ekologiczny". Tymczasem w jednym z lasów pod Łodzią, w miejscowości Justynów, spacerujący mogą się natknąć na porzucone worki ze śmieciami.

Śmiecącym grozi kara. Zgodnie z art. 145. kodeksu wykroczeń: "Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany".

Śmieci w lesie / Fot. P.GłowackiOsoby, które wyrzucają śmieci do lasu czy parku nie zastanawiają się nad tym, że są osoby, które idą do lasu na spacer, pooddychać świeżym powietrzem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Nasi rodacy oszczędzają na całego. Maja w głębokim poważaniu ochronę środowiska.I bynajmniej nie dotyczy to prostych biednych ludzi, lecz prostackich dorobkiewiczów posiadających własne domy. Oni to właśnie najczęściej podrzucają śmieci, zarówno do publicznych, osiedlowych śmietników lub w podmiejskie lasy.To te eleganckie wypasione auta, wieczorami zatrzymujące się przy takich obcych śmietnikach lub koło lasu , z których bagażników przysłowiowy Pan Burak wyciąga pełno worów ze śmieciami i podrzuca, gdzie popadnie. Szczególnie widać to w sezonie na trasach i szosach leśnych prowadzących do i z popularnych zagłębi daczowych, gdzie tłum Panów Buraków, wywala swoje śmieci ("bo przecież ich do Warsiawy/Łodzi,/Poznania/Gdańska wiózł nie będzie" ).
Spółdzielnie mieszkaniowe i Wspólnoty zabezpieczają się przez Panami Burakami, grodząc i zamykając na klucz śmietniki.
Wystarczyłoby jednak wprowadzić ustawowy obowiązek zawierania umów na wywóz śmieci przez każdego właściciela posesji (z ilościami śmieci adekwatnymi do ilości zamieszkałych osób) by Pan Burak musiał zapłacić za śmieci. Oczywiście przepis musiałby być egzekwowany z cała surowością. Bo na Panów Buraków tylko kary są odpowiednie. Rozumu u nich brak, niezależnie od ilości ukończonych szkół i posiadanych tytułów. A więc BAT !!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ministerstwo Środowiska co chwila porusza sumienia ziomali (już od 30 lat) miast się wziąć do roboty. Dotychczas największy recykling odbywa się za pomocą wózków bezdomnych i bezrobotnych.
Ale może to słuszne rozwiązanie. I z perspektywą rozwojową, bo jak słyszę zaczyna brakować na renty i emerytury. Więc takie obrazki właściwie powinny nas cieszyć, jako potencjalnych emerytów i rencistów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To problem ogólnopolski i świadczy o naszym społeczeństwie,odnoszę wrażenie, że ludzie przyzwalają na zaśmiecanie,również języka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żaden pies tropiący tu nie pomoże niestety. A złapanie na gorącym uczynku jest niemal niemożliwe. Widok naszych lasów najlepiej świadczy o mentalności Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle, ten problem dotyczy nieomal każdego miejsca w naszyn kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cy ci śmieciarze pozostaną bezkarni? Może by tu pomógł pies tropiciel?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.