Facebook Google+ Twitter

W lasach dookoła Łodzi jest pełno śmieci. Cz.2

Nielegalne wysypiska w lasach państwowych na terenie województwa Łódzkiego.

Śmieci w lesie pod Łodzią. Fot. P. Głowacki / Fot. P. GłowackiW związku z publikacją artykułu W lasach dookoła
Łodzi jest pełno śmieci
, postanowiłem poprosić o wypowiedź rzecznika prasowego Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi w sprawie zaśmiecania lasów.

Paweł Głowacki: Czy Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, prowadzi działania likwidacji nielegalnych wysypisk?

Rzecznik RDLP: Nadleśnictwa systematycznie usuwają nielegalne wysypiska śmieci oraz na bieżąco sprzątają śmieci wzdłuż szlaków komunikacyjnych. Odbywa się to przy pomocy pracowników Zakładów Usług Leśnych, osób bezrobotnych, pracowników Służby Leśnej. Śmieci zbierane są również przez młodzież, dzieci, gminy, harcerzy oraz PTTK, podczas akcji ekologicznych takich jak „ Czysty Las”, „Pielęgnujemy i odnawiamy las”, „Dzień Ziemi”, „Sprzątanie Świata”, „Czyste Lasy na Mazowszu”, „Rajdy ekologiczne”. Wiele z nich prowadzonych jest od kilkunastu lat we współpracy i z pomocą finansową Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Funduszu Leśnego ale także przy udziale mediów. Konkurs „Pielęgnujemy i odnawiamy las” od lat współorganizujemy z udziałem Tygodnika Płockiego.

PG: Czy Straż Leśna prowadzi kontrole obszarów leśnych należących do Dyrekcji Lasów Państwowych? Jak często są przeprowadzane takie kontrole przez służby leśne?

RDLP: Jednym z zadań Straży Leśnej jest patrolowanie terenu pod względem zaśmiecania lasów. Dyżury straży odbywają się codziennie, a patrole mają miejsce również w godzinach popołudniowych i nocnych. Straż Leśna upoważniona jest do karania osób min. za zaśmiecanie lasów. Mandat karny może zostać wystawiony na kwotę od 20 do 500 zł. Lub 1000 zł w przypadku popełnienia dwóch wykroczeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.