Facebook Google+ Twitter

W Legionowie i Pułtusku artyści serdecznie witani

Zgodnie z kalendarzem III Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu legionowskiego 8 i 9 kwietnia 2014 roku nastąpiła wymiana wystaw Przeglądu Twórczości między powiatami legionowskim i pułtuskim.

Obraz z ekspozycji powiatu pułtuskiego. / Fot. Jerzy JastrzębskiW galerii Ratusz wystawę Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych powiatu Pułtuskiego powitał i otwierał dyrektor MOK Andrzej Sobierajski. Mówca podkreślił rolę twórczości osób niepełnosprawnych dla społeczności lokalnej. Wskazał jak ważny jest ten rodzaj działalności dla samych twórców. Społeczność lokalna, władze samorządowe wspierają tego typu działania artystyczne. Galeria Sztuki Ratusz jak i sale wystawowe MOK są do dyspozycji wszystkich mieszkańców powiatu. Serdecznie witani są tutaj twórcy z innych miejscowości. Władze samorządowe rozumieją potrzeby twórców niepełnosprawnych i z radością witają każdą inicjatywę służącą dobru tej grupy osób.

-Zależy nam, aby twórcy niepełnosprawni, ich terapeuci, opiekunowie świetnie się tutaj czuli -powiedział Andrzej Sobierajski Delegacja z Pułtuska w galerii Ratusz w Legionowie ogląda z dumą wystawę Twórczości Osób Niepełnosprawnych powiatu pułtuskiego. / Fot. Jerzy Jastrzębski- i byli pewni, że trafili do właściwego miejsca. Gratuluję artystom powiatu pułtuskiego wspaniałej wystawy. Podziwiam twórców za tak szerokie horyzonty artystyczne.- dodał dyrektor MOK.

Otwarcie wystawy uświetnił swoimi występami zespół Song z DPS Ołdaki prowadzony przez terapeutkę Zofię Dawidczyk. Wszyscy członkowie zespołu zebrali gratulacje i podziękowania od gości za wspaniały występ.

W Galerii Ratusz artyści z powiatu pułtuskiego z dumą prezentują swój dorobek. Piękne obrazy wykonane różnymi technikami obok nich wykonane ręcznie kolorowe chodniki przyciągają swoją magią wzrok gości. Inni zwiedzający zachwycają się ozdobami świątecznymi zapełniającymi stoły. Jest co oglądać, jest czym się zachwycać. Wszystkie eksponaty przepełnione są wiosennymi kolorami. Cała ekspozycja tchnie wiosną. Ta świeżość nie wynika z aktualnej pory roku, ale z radości wewnętrznej twórców i ich spojrzenia na otaczająca nas rzeczywistość.Kino Narew w Pułtusku wystawa Przeglądu Twórczości powiatu legionowskiego. / Fot. Jerzy Jastrzębski

Artyści powiatu legionowskiego też mają się czym pochwalić. W kinie Narew w Pułtusku przedstawili dość bogatą i różnorodną ekspozycję. Zwróciła na to bogactwo form i technik dyrektor PCPR w Pułtusku Beata Jóźwiak.
-Wystawa ta -mówiła - nawiązuje do tradycji ludowych. Jest wiele prac, które za takie można uznać. Jest wiele takich, które są w swej formie na wskroś nowoczesne. Zarówno jedne jak i drugi świadczą, że twórczość artystów niepełnosprawnych jest ciekawa i nieszablonowa. Nie można jej zaszufladkować i o niej zapomnieć. Twórcy niepełnosprawni potrzebni są ludziom, a społeczności lokalne im. Jest to ścisły związek wynikający z prawidłowych relacji społecznych. Gratuluję twórcom z powiatu legionowskiego. Gratuluję również artystom z naszego powiatu. Cieszę się, że nasza międzypowiatowa współpraca przynosi wymierne korzyści i staje się platformą wymiany i wspierania tak potrzebnej Praca wykonane przez artystów z powiatu legionowskiego. / Fot. Jerzy Jastrzębskitwórczości i artystów obu powiatów- dodała.

A na scenie kina Narew uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie wykonali układ Kino Narew w Pułtusku. Uroczyste otwarcie wystawy powiatu legionowskiego. / Fot. Jerzy Jastrzębskitaneczny „Historia małego motyla, a po nich zespół Mobilni z środowiskowego Domu Samopomocy w Serocku wystąpił z wiązankę pieśni ludowych. A na zakończenie program „Witamy ciebie Wiosno” w wykonaniu wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku.

Należy przypomnieć, ze organizatorami Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego są: W galerii Ratusz wspólne zdjęcie organizatorów i artystów Przeglądu Twórczości w Pułtusku i Legionowie. / Fot. Jerzy JastrzębskiFundacja „Promień Słońca”, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, ul. Jagiellońska 69, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie, Arena Legionowo, KZB. Miejski Szkolny Związek Sportowy w Legionowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.