Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26994 miejsce

W Legionowie powstanie supernowoczesna strzelnica policyjna

Jesienią tego roku ruszają prace nad supernowoczesną strzelnicą w legionowskim Centrum Szkoleniowym Policji. Projekt pochłonie 40 mln zł. Obiekt, w którym będą się szkolić przyszli funkcjonariusze będzie gotowy za trzy lata.

Pistolet. / Fot. zdjęcie pochodzi z http://pl.wikipedia.org/wiki/Bro%C5%84_palna- Fundusze udało się uzyskać w ramach przepisów ustanawiających program modernizacji policji. Obiekt będzie odpowiadał wszelkim standardom europejskim. Nie będzie również, co ważne, miał negatywnego wpływu na środowisko - mówi Anna Galant, rzeczniczka Centrum Szkolenia Policji.

Z dobrodziejstw supernowoczesnej z strzelnicy będą mogli skorzystać nie tylko przyszli funkcjonariusze, antyterroryści, ale również cywile. Nie będą jednak mieli dostępu do wszystkich pomieszczeń w nowym centrum szkolenia. Jednak warunkiem wstępu będzie zapisanie się do klubu Legionowskiego Towarzystwa Strzeleckiego i uzyskanie z niego przepustki na teren obiektu.

W skład nowoczesnego kompleksu ma wejść 50-metrowa strzelnica półkryta z rotundą i kulochwytem, który umożliwi strzelanie nie tylko, jak to było do tej pory, na wprost, lecz dookoła. Dzięki temu, że dach będzie odkryty, policjanci będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w różnych warunkach atmosferycznych. - Strzały na wprost w klasycznym obiekcie strzelniczym dla przyszłego policjanta to warunki cieplarniane - mówi Anna Galant.

Nowością będzie również możliwość wjazdu samochodem i strzelanie z z niego do wyznaczonych celów. Dodatkowo planowana jest budowa 2 strzelnic krytych, wyposażonych m.in. tarcze obrotowe, a także strzelnicy taktycznej z zespołem korytarzy i pomieszczeń, do zaawansowanego treningu. Na terenie strzelnicy taktycznej będzie wmontowana szyba pancerna. Umożliwi ona obserwacje i analizę wszystkich manewrów z zewnątrz. Oprócz strzelnicy ośrodek szkolenia będzie miał sale wykładowe, miejsce do uprawiania sportów walki, nowoczesną płytę poślizgową do nauki dynamicznej jazdy samochodem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.