Facebook Google+ Twitter

W Libiążu znają receptę na udane małżeństwo

Na ślubnym kobiercu ślubowali miłość, wierność i uczciwość małżeńską. W tym postanowieniu wytrwali wspólnie 50, 60, a nawet 65 lat!

Jubilaci w towarzystwie oficjeli / Fot. Paweł SalawaIch imponujące rocznice pożycia małżeńskiego przypadły w 2014 roku. Tradycyjnie Libiąskie Centrum Kultury i Urząd Stanu Cywilnego w Libiążu przygotowały dla nich okolicznościową uroczystość, która odbyła się 27 stycznia br.
- W tych dziwnych czasach jesteście najlepszym przykładem miłości i wytrwałości - komplementował jubilatów Burmistrz Libiąża Jacek Latko. Wspólnie z Przewodniczącą Rady Miejskiej Bogumiłą Latko i Posłem na Sejm RP Tadeuszem Arkitem wręczyli małżeństwom odznaczenia Prezydenta RP oraz kwiaty i upominki od libiąskiego samorządu. Prezentem były też występy artystyczne zespołów śpiewaczych „Wrzos” i „Zorza” z Żarek.
Pięćdziesiątą rocznicę ślubu, zwaną inaczej złotymi godami, świętowało 31 par. Wśród nich byli Państwo Anna i Kazimierz Pikuła. W ich przypadku sprawdziło się powiedzenie „za mundurem panny sznurem”. - Poznaliśmy się w lecie na festynie organizowanym na stadionie w Libiążu. Odbywałem wtedy obowiązkową służbę wojskową w Chełmku. To dla mojej żony zostałem w Libiążu na stałe – opowiada Pan Kazimierz.
- Wszystko potoczyło się bardzo szybko. 28 września Kazimierz wyszedł z wojska, a już 1 grudnia stanęliśmy przed ołtarzem. Miałam wtedy 18 lat – dodaje Pani Anna.
Państwo Pikułowie szczęśliwie jako receptę na udane małżeństwo podają przede wszystkim wyrozumiałość, tolerancję i wzajemne ustępstwa. Owocem ich miłości są syn i córka, mają także troje wnuków i wnuczka.
Jubileuszowe Pary Małżeńskie:
Złote Gody (50 lat małżeństwa): : Janina i Robert Bębenkowie, Helena i Edward Białkowie, Krystyna i Józef Cyziowie, Krystyna i Fryderyk Dęboszowie, Stanisława i Bronisław Doległowie, Zofia i Władysław Drabcowie, Józefa i Bronisław Drzymałowie, Antonina i Jan Glistakowie, Elżbieta i Jan Gutowie, Wiesława i Franciszek Horawowie, Maria i Jan Jagodowie, Zofia i Piotr Jochemczakowie, Stefania i Kazimierz Kobyłczykowie, Czesława i Józef Lichotowie, Irena i Kazimierz Łysakowie, Stanisława i Maksymilian Majkowie, Helena i Władysław Obrzutowie, Anna i Kazimierz Pikułowie, Barbara i Stanisław Piotrowscy, Marianna i Zygmunt Piotrowscy, Halina i Antoni Plutowie, Zofia i Stefan Skowronkowie, Janina i Władysław Skrzypaszkowie, Mieczysława i Stanisław Stopińscy, Krystyna i Czesław Szkółkowie, Augustyna i Jan Szumniakowie, Bronisława i Stanisław Szyjkowie, Maria i Antoni Ślęczkowscy, Władysława i Mieczysław Zamarlikowie, Krystyna i Józef Ziajkowie, Józefa i Jerzy Zielińscy.

Diamentowe Gody (60 lat małżeństwa): Gertruda i Józef Balisiowie, Stanisława i Czesław Baranowie, Józefa i Władysław Blatoniowie, Kazimiera i Stanisław Chmielowie, Henryka i Czesław Lisowscy, Krystyna i Stefan Waligórowie.

Żelazne Gody (65 lat małżeństwa): Stanisława i Jan Lelitowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękna uroczystość... Gratulacje dla wszystkich PAR MAŁŻEŃSKICH!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.