Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12158 miejsce

W lipcu cena za litr 98 PB nie przekroczy 5,40 zł

Gabriela Kozan z firmy analitycznej e-petrol o sytuacji na rynku paliw: Jesteśmy na progu znacznych podwyżek, ostatnie dni czerwca będą najgorsze. Czekają nas podwyżki o 5-7 gr.

 / Fot. Gabriela KozanJaka jest prognoza cen paliw na najbliższe dni?
Najbliższe dni dla Polski powinny być mniej więcej podobne do tych w tygodniu. Przez wzrost hurtowych cen u producentów, możemy spodziewać się podwyżek na stacjach paliw. Jednak znaczne podwyżki szykują się dopiero w ostatnich dniach czerwca. W okresie wakacyjnym cena za litr benzyny przekroczy 5 zł, a za litr oleju napędowego trzeba będzie zapłacić 4,77 zł.
Od maja cena paliw utrzymuje się na podobnym poziomie. Jesteśmy jednak na progu znacznych podwyżek, ostatnie dni czerwca będą najgorsze, czekają nas podwyżki o 5-7 gr. Natomiast w tym tygodniu podwyżek nie przewidujemy.

Czy w lipcu cena za litr benzyny przekroczy 5,40 zł?
Nie podejrzewamy, by cena w lipcu wyniosła 5,40zł/l za 98 PB. Poprzednia nasza prognoza przewidywała tylko jeden ze scenariuszy. Jeśli Polska waluta się umocni, wzrost cen wyhamuje. Wiele z tego co się zdarzy poza Polską, zarówno na rynku paliwowym jak i walutowym, będzie miało wpływ na ceny paliw w Polsce. Chcemy być optymistami. Rok 2009 był nietypowy dla cen paliw. W porównaniu z tym samym okresem w 2009 r. olej napędowy nie drożeje ani nie tanieje - znaczy to, że w przeciwieństwie do roku 2009, sytuacja na rynku paliw jest dość przewidywalna. Tak jak w latach poprzednich jest to sytuacja typowa.

 / Fot. Tomasz KowalskiKiedy cena paliw się ustabilizuje?
Jeśli świat będzie podnosił ceny, możemy się spodziewać tych samych zwyżek w kraju. Trudno powiedzieć kiedy cena paliw się ustabilizuje. Najgorszym momentem będzie koniec czerwca. Według naszych prognoz nie powinno być po tym okresie zwyżek, ale zaznaczam, wszystko zależy od sytuacji na świecie.

Kiedy będziemy mogli spodziewać się spadku cen?
Po wakacjach. Zawsze jest tak, że w czasie wakacji są wysokie ceny paliw, więc jeśli nasze prognozy się sprawdzą, obniżek możemy spodziewać się po tym okresie.

Zobacz fotofelieton: Ile płacimy za litr paliwa 19 czerwca?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No, ładnie... A może przy okazji wrócimy do pomysłu fotofelietonu. Nadsyłamy zdjęcia tablic z cenami ze stacji paliw z całego kraju. Jednego dnia. Tak, by zobaczyć ile kosztuje paliwo w różnych częściach Polski.
Proponuję sobotę 19 czerwca. A o zdjęcia poproszę na adres: redakcja@link Z tytułem "Paliwo". I opisem w jakiej miejscowości (przy jakiej ulicy) znajduje się stacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.