Facebook Google+ Twitter

W lipcu odbędzie się maraton windsurfingowy w Połajewie

Jest już coroczną tradycją, że w Połajewie w lipcu zostanie rozegrany maraton windsurfingowy. Spotyka się znów czołówka krajowa zawodników, a także reprezentanci innych krajów, aby pożeglować na Gople.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Kujawskim przy współpracy z Dobrzyńskim Klubem Żeglarskim i Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, w dniu 10 lipca 2011 roku organizuje maraton windsurfingowy na jeziorze Gopło w miejscowości Połajewo. To już XIII jego edycja. Maraton zostanie rozegrany zgodnie z przepisami zdefiniowanymi w Przepisach Żeglarskich ISAF. Maraton zostanie rozegrany w następujących klasach: FW, RS:X K i M, Deska z żaglem K i M, Techno 293 K i M. Przewiduje się start do wyścigu Tour de Windsurfing z brzegu, start do maratonu z wody. Trasa zawierać będzie wszystkie kursy w stosunku do wiatru. Czas trwania wyścigu ok. 2 godzin. Przewiduje się nagrody pieniężne i rzeczowe. Lista nagród zostanie ogłoszona przez startem do maratonu. Pula nagród wyniesie dziesięć tysięcy złotych.


Połajewo nad jeziorem Gopło / Fot. Karol Szmagalski

PROGRAM REGAT

Niedziela 10.07.2011
9.00-11.00 Zapisy
11.00 Otwarcie zawodów-prezentacja zawodników
11.30 Start do wyścigu Tour de Windsurfing
14.00 Start do maratonu
Zakończenie 1 godzinę po zakończeniu maratonu

Warto przypomnieć, ze maraton ma wieloletnia tradycję a uczestnikami jego zmagań jest zarówno czołówka krajowych zawodników jak i bierze w nim udział wielu zawodników z poza naszego kraju. Maraton to okazja, aby spotkać się w Połajewie i posłuchać ciekawych wykonawców na imprezach towarzyszących.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.