Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29992 miejsce

W lipcu powstanie czarna lista rockowych kapel satanistycznych

Nauczyciele mylą Beatlesów z satanizmem, a prezydenci miast organizują koncerty Marilyn Manson. Zdaniem Ryszarda Nowaka, szefa Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami (OKOpS) potrzebna jest gruntowna wiedza na temat takiego typu zespołów i ich działalności. W lipcu ukaże się raport – "Rockowe zespoły satanistyczne w Polsce".

 / Fot. Agnieszka Łuczakowska/Dziennik ZachodniRyszadr Nowak przygląda się zespołom satanistycznym już od 10 lat. Niepokoi go, że z roku na rok w Polsce odbywa się coraz więcej koncertów satanistycznych kapeli. – Od ośmiu lat mamy prawdziwą nawałnicę – mówi Nowak i dodaje – dla przykładu w 1994 roku w Polsce odbyły się dwa koncerty, a w 2006 roku takich koncertów było już 47. Zdaniem szefa Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, to głównie za ich pomocą promowany jest w Polsce satanizm. Dlatego też OKOpS przygotowuje raport z "zakazanymi" zespołami muzycznymi – "Rockowe zespoły satanistyczne w Polsce".

Ryszard Nowak uważa, że zapotrzebowanie na takiego typu raport jest duże. Otrzymają go prezydenci miast, w których będą odbywać się koncerty, bo jak twierdzi Nowak – włodarze miast nie zawsze są świadomi, kto wystąpi w ich mieście. Egzemplarze publikacji trafią również w ręce policji, a nawet nauczycieli. – Pedagodzy bardzo często nie mają wiedzy na temat satanizmu. Z tego powodu są przedmiotem uczniowskich żartów, bo kto poważnie traktuje nauczyciela, który jako zespół satanistyczny wymienia Beatlesów – mówi Nowak. I właśnie jego publikacja ma dostarczyć wiedzę na ten temat.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiRaport będzie podzielony na kilka części. Spis zespołów, analiza treści utworów, symbolika używana przez muzyków i kalendarz imprez, które od 86 roku miały miejsce w Polsce. W swojej pracy zamieści ok. 80 przykładów kapel, które jego zdaniem szerzą ideologię satanistyczną. Raport zostanie opublikowany dopiero w lipcu, ale już teraz jego autor zapowiada jakie zespoły zostaną w nim uwzględnione. Kto trafi na czarną listę? Z pewnością zespoły, które nawołują do nienawiści lub na koncertach propagują satanizm. Zdaniem Nowaka są to m.in.: Abigor, Abominator, Anal Vomit, Burzum, Dark Funeral, Marilyn Manson, Gorgoroth, Marduk, Kat, Hate, Christ Agony czy Besatt.

Nowak, za promocję ideologi satanizmu obwinia również media, które nagłaśniający sprawę mordu w Rudzie Śląskiej, zrobiły ideologii śmierci reklamę. 2 marca 1999 r w bunkrze na terenie Rudy Śląskiej Tomasz Suszyna (21 lat) i Robert Krakowian (20 lat) zorganizowali obrzęd satanistyczny, podczas którego zamordowali dwie koleżanki zadając im po 19 ciosów nożem. W ten sposób mieli złożyć ofiarę szatanowi. – Od tamtej pory dzwoni do nas zdecydowanie więcej rodziców przerażonych tym, że ich dzieci odprawiają dziwne ceremonie w swoich pokojach, ubierają się na czarno i noszą symbole satanistyczne – mówi Nowak.

Kim są polscy sataniści? Z sondy, którą przeprowadzili członkowie Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami wśród wyznawców Szatana wynika, że wyznawcami jego ideologii są młodzi intelektualiści. – Sataniści, których poznałem, to osoby z dobrych szkół, studiujący na renomowanych uczelniach – mówi Nowak. – Do takich właśnie osób skierowany jest przekaz. Liderzy zespołów to filozofowie satanizmu, nie każdy może zrozumieć język, którym się posługują, a jeśli do ideologii nienawiści dołożymy charyzmatycznego i utalentowanego muzyka to powstaje niebezpieczna mieszanka. I właśnie przed jej wpływem próbuje ustrzec młodych ludzi Nowak. Z kolei dominikanin ojciec Grzegorz Kluz większego niebezpieczeństwa upatruje w relacjach rodzinnych i wartościach, które młody człowiek wynosi z domu, niż w samej muzyce. – Takimi utworami interesuje się człowiek, z którym coś niedobrego się dzieje, ona odzwierciedla stan, w jakim się aktualnie znajduje – mówi.

Twórca raportu jest przekonany, że publikacja z pewnością wywoła sporo kontrowersji. Już teraz przygotowuje się do ewentualnych procesów, które mogą wytoczyć mu zespoły. Pytanie tylko, czy skutkiem ubocznym "szumu medialnego" nie będzie darmowa promocja idei, którą Ryszard Nowak próbuje zwalczać. Bo choć do publikacji został jeszcze miesiąc, na forach internetowych już teraz muzycy dziękują autorowi raportu za "niesamowite wyróżnienie" i .... "reklamę".

Czytaj również:

Ryszard Nowak ekspertem od satanistycznego metalu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

she
 • she
 • 05.10.2011 10:39

Należy rozróżniać muzykę metalową od muzyki metalowej satanistycznej.Taka lista to dobra sprawa.Ja gdy słuchałam KAT,miałam koszmary senne,myśli samobójcze i lęki.Graja piękną muzę,ale tworzy ją chyba diabeł...Być może jestem bardziej wrażliwa na takie klimaty jako osoba wierząca.Pewnie dla niektórych to śmieszne,ale to prawda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mario667
 • Mario667
 • 21.09.2011 14:30

W Poniatowej początek listy już jest :) http://e-poniatowa.pl/religia-w-poniatowej-dzieci-musicie-potepic-nergala/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dariusz Fabicki
 • Dariusz Fabicki
 • 11.05.2011 16:02

To Jest Tak Ludzie Tzn^^ Starsi Myślą , Twierdzą ze ta muzyka nie nadaje sie do słuchania alez owszem tylko trzeba ja zrozumiec to jest klasyka ludzie mniej inteligentni nigdy nie zrozumieja metalu wiec co ma byc era Techno? czy jakiego chuja ! dla mnie to był cios ponizej pasa pff... koles mnie rozpierdolil totalnie metal to jest piekno ^^ Ludzie lubia ta muzyka to jest jak adrenalina wspomagajca nasze zycie bez tego czujemy sie gorzej! ; ]

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maja Nawarecka
 • Maja Nawarecka
 • 22.01.2011 20:41

Uwaga do autorki! To nie były dwie koleżanki, tylko koleżanka (Karina) i kolega (Kamil).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście pan Nowak chce na siebie zwrócić uwage, ojciec rydzyk napewno bedzie szczęśliwy i całe te moherowe społeczeństwo, pewnie chcielibyście rozbić subkulture metalowców, co to wogóle za brednie, od lat słucham zespółów wyżej wymienionych relaksuje sie nią, i zawsze bede lubieć,fakt faktem zdarzają sie takie przypadki,ze ktoś odprawia rytuały satanistyczne ale to nie jest wina zespołów, ktoś ma jakieś problemy ze swoją głowa powinien się leczyć lub niech kochani rodzice sie zainteresują swoimi pociechami, a nie ciągle nie mają na nich czasu.
Jeżeli pan chce pomóc to zapraszam na koncerty, wtedy moze pan porozmawiać z ludżmi, nie musi się pan ogłaszać dla całego świata, bo przez takie publikacje robi pan mętlik w głowach wielu ludzi, ale widze ze o to panu Nowakowi chodzi, ..............

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie pozwolimy na odwolywanie koncertów !!!

nawet jeśli KAt czy inne zespoły propagują satanizm ?! to co z tego?

teraz niech tylko w slady nowaka pujdzie lechu kaczyński i zabroni tworzenia jakich kolwiek parti niż jego , bo uzna to za propagowanie tworzenia opozycji , żałosne,
chory kraj, chorzy ludzie, chore idee!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od KATA mi się odczepić!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 28.06.2007 22:47

Ciemnogród, powtarzam, ciemnogród!
Najlepiej by lud ślepo zawierzał każdemy bałwanowi co okrzyknie księżyc słońcem i niech siedzi cicho.
Satanizm nie ma wspólnego z muzyką rockową, metalem, etc. A jeśli ma, to dlaczego nie Jazz - przecież nie jedną improwizację na trąbkę można by nazwać głosem lucyfera płynącym z podświadomości muzyka...co za brednie...

Niedouczeni braciszkowie wypisują jakieś idiotyzmy [1] nie mając zielonego pojęcia o temacie (Który z nich słuchał tej muzyki, zainteresował się jej korzeniami, wczytał się w teksty, spróbował się zorientować choć trochę o czym jest mowa ). Braciszek dostrzeże drapieżną okładkę płyty na półce sklepowej i trzęsie kolanami. Ciekaw jestem dlaczego nie słuchać obruszenia na "taneczne" kawałki jak "I Wanna Fuck You" by Akon etc.
Dlaczego? Ano dlatego że na okładce płyty tego nie widać...ot cala powierzchowność potraktowania tematu przez Braciszków z krucjaty przeciw muzyce rockowej.

Nie od dziś wiadomo, rock zawsze był domeną ludzi myślących, inteligentnych [2] i otwartych umysłów [3].

Od 5 klasy podstawówki słucham tej muzyki, pierwsze płyty AC/DC czy Accept podbierałem ojcu z półki.
Nie wyrosły mi rogi, ani nie rozerwałem jeszcze żadnego kota na strzępy, a liczę 28 wiosen prawie.[1] http://duszpasterstwo.org/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=693
[2] http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml;jsessionid=ZSGVPAQ3CTWSLQFIQMFCFGGAV BQYIV0?xml=/news/2007/03/21/nmetal121.xml
[3] http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/03/21/nmetal21.xml

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może zdelegalizować satanizm w Polsce? Jak narkotyki i faszyzm? Ktos przejawia kierunek s. albo wręcz ogłasza się w internecie - podjeżdża cieżarówka i wywozi towarzystwo do szpitala psych. Jeśl irodzicie protestuja i dają rękojmię, to po tygodniu załatwiania formalności dziciny sa wypuszczane do domu. W przyp, recydywy powtarzamy procedurę i zamykamy na min. miesiąc. Itd.
Czasami się dziwię, jak Państwo łatwo sobie daje grać na nosie. Najczęściej pod pokrywką demokracji i wolności słowa. Podobnie ten "gest rzymski" przed pomnikiem ofiar na Wschodzie, o czym pisął M. Tyrpa.
Zamiast wziąć za dupę gościa jednego z drugim, to prokuratorka pokrętnie wywodzi, że nic większego się nie stało.
Po 1933 też byli tacy mądrale.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem jak zakwalifikować obrzędy z parafii osiedlowej nadawane przez głosniki o takiej mocy, że nie słychać w mieszkaniu nic - gdyby się otwarło okno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.