Facebook Google+ Twitter

W listopadzie najsłynniejsze muzea w Polsce zwiedzamy za darmo!

Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Pałac w Wilanowie przez cały listopad będzie można zwiedzać bezpłatnie. Wszystko to w ramach projektu "Nowoczesny Patriotyzm".

Zamek Królewski w Warszawie / Fot. materiały prasowe"Nowoczesny Patriotyzm" to pierwsza wspólna akcja wymienionych muezów, która ma na celu zwiększenie dostępności do oferty edukacyjno-kulturalnej, jaką oferują. Inicjatywę czterech Muzeów-Rezydencji Królewskich wspiera Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dziś w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiciele poszczególnych instytucji zaprezentowali oferty proponowane przez Muzea-Rezydencje Królewskie.

- W sierpniu cztery muzea podpisały porozumienie o współpracy. Każda z rezydencji zorganizuje 200 wydarzeń. Razem będzie aż 800 bezpłatnych wydarzeń edukacyjno-kulturalnych. Wykłady w muzeach będą prowadzone przez różne ciekawe osobistości. Ogromną atrakcją będzie na pewno prowadzenie lekcji na Zamku Królewskim w Warszawie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego - powiedziała zastępca dyrektora ds. muzealnych w Łazienkach Królewskich, Jolanta Gumula.

Czytaj także: W listopadzie Wawel za darmo. A co wymyślili naukowcy?

- Muzeum Łazienki Królewskie stara się odwoływać do działalności Stanisława Augusta. W listopadzie będzie można uczestniczyć m.in. w lekcjach o historii Łazienek czy o działalności Stanisława Augusta. Odbędą się również liczne zajęcia warsztatowe oraz debaty publiczne np. "Ceremoniał dworski, jako pierwotna forma protokołu dyplomatycznego" - dodała kierownik Ośrodka Edukacji Muzealnej w Łazienkach Królewskich, Magdalena Lewna.

Zamek Królewski w Warszawie oprócz wykładu z udziałem prezydenta Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie / Fot. materiały prasoweKomorowskiego, przygotował wiele innych ciekawych propozycji. - Każde z muzeów wniesie duży wkład do tego projektu, każde muzeum proponuje coś innego. Przede wszystkim nastawiamy się jednak na edukację dzieci i młodzieży, choć mamy też ofertę dla dorosłych - powiedziała kierownik Działu Oświatowego Zamku Królewskiego w Warszawie, Jagoda Pietryszyn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.