Facebook Google+ Twitter

W listopadzie Rezydencje Królewskie zwiedzicie za darmo

Już po raz kolejny Rezydencje Królewskie zapraszają do bezpłatnego zwiedzania swoich wnętrz. W ubiegłym roku inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem, a z możliwości bezpłatnego zwiedzania skorzystało 230 139 osób.

 / Fot. By Spens03 (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsW listopadzie wstęp do Zamku Królewskiego w Warszawie, Łazienek Królewskich, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Zamku Królewskiego na Wawelu jest bezpłatny.

Akcja ma na celu zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury, edukacja kulturalna i wzrost uczestnictwa w kulturze. Oferta zaadresowana jest do wszystkich, a w szczególności do dzieci, młodzieży i seniorów.

W związku z przypadającą 25 listopada 250. rocznicą koronacji Stanisława Augusta Poniatowskiego Łazienki Królewskie i Zamek Królewski chcą uczcić pamięć ostatniego polskiego monarchy i przybliżą zwiedzającym jego ogromny wkład w rozwój polskiej kultury.

"To niezwykła okazja do zobaczenia m.in. Królewskiej kolekcji malarstwa w Pałacu na Wyspie, świeżo po konserwacji oraz zabytkowych wnętrz Pałacu Myślewickiego – rezydencji bratanka króla Józefa Poniatowskiego. Dodatkowo, we wszystkie weekendy o godzinie 10:00, 14:00 i 16:00 odbędzie się bezpłatne oprowadzanie Zwiedzających po wnętrzach obu obiektów" - czytamy na łazienkikrólewskie.pl

Inicjatorem "darmowego listopada" jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz także: Mikroświat, nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik od 5 listopada

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.