Facebook Google+ Twitter

W Łodygowicach przygotowują zabawę z Wilkami

Trwają ostatnie przygotowania do Polsko - Czeskiego Kulturalnego Lata w Łodygowicach. Dwudniowa impreza już w najbliższy weekend (od 19 do 20 lipca) odbywać się będzie na miejscowym boisku LKS Słowian, które mieści się przy ulicy Piastowski

Zespół Wilki zagra koncert w Łodygowicach. / Fot. Materiały prasowe„Przygotowujemy wiele atrakcji dla mieszkańców oraz turystów” - podkreśla Renata Talik, dyrektor łodygowickiego Gminnego Ośrodka Kultury.

Polsko - Czeskie Kulturalne Lato to nic innego, jak nowa odsłona dotychczas organizowanych Dni Łodygowic. Jednak tegoroczne święto gminy zmienia nieco swój charakter, a do tego w dużym stopniu współfinansowane jest z funduszy unijnych. Dodatkowo w całym programie wydarzenia bardzo aktywnie uczestniczą także zagraniczni artyści z Czech.
„Myślę, że na naszym terenie przyjmie się ta nowa formuła imprezy, która skierowana jest zarówno do mieszkańców gminy, całego naszego regionu, jak również gości z zewnątrz” - przekonuje Andrzej Pitera, wójt Łodygowic.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. występy lokalnych zespołów i grup folklorystycznych, nocna dyskoteka pod gwiazdami, czy też widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

Muzyczną gwiazdą imprezy będzie znany i lubiany zespół Wilki. Świetnie zapowiadającego się koncertu Roberta Gawlińskiego oraz jego ekipy, będzie można posłuchać w niedzielny wieczór, w ramach bloku imprez, który nazwano „Gminna Feta 2014”.

Natomiast sobotnie atrakcje odbywać się będą pod hasłem „Jeden dzień z kulturą czeską”. Dlatego właśnie tego dnia wystąpią m.in. czeskie zespoły Naladićka z Albrechtic i Havirovske Babky, a także czeskie mażoretki.

Szczegółowy program imprezy:

Sobota, 19.07 – „Jeden dzień z kulturą czeską”

17:00 Naladićka z Albrechtic /Czeska Dechovka/
17:30 Mażoretki – Studio Katryn /Czechy/
18:00 Havirovske Babky /Czechy/
18:20 Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łodygowic
18:50 Zespół Varsovia Manta
20:00 Zespół „Wędrowne Gitary” - covery „Czerwonych Gitar”
21:30 „Show na skrzypcach” w wykonaniu Pawła Lesko
22:00 – 2.00 Tańce pod gwiazdami (dyskoteka)
Wstęp wolny

Ponadto:
Plac zabaw dla dzieci: zjeżdżalnia, euro bungy, kule wodne, stoiska rękodzieła artystycznego, degustacja polskiego i czeskiego jadła regionalnego oraz czeskich nalewek, stoiska gastronomiczne i wiele innych atrakcji.

Niedziela, 20.07 – „Gminna Feta 2014”
16:00 Kabaret „U Bacy”
17:00 Pokaz trialu rowerowego
17:30 Zespół Polski Łan (Mazowsze) - pierwsza część występu
18:15 Zespół Regionalny „Magurzanie”
18:45 Zespół Polski Łan (Mazowsze) - druga część występu
19:30 Zespół „Jambo Afryka”
21:00 Gwiazda wieczoru - Zespół „Wilki”
22:30 Pokaz sztucznych ogni

W niedzielę, 20.07 wstęp na imprezę kosztuje 10 zł. Tylko dzieci do 15 lat wchodzą na imprezę bezpłatnie, po okazaniu legitymacji szkolnej.

Dodatkowe atrakcje:
Plac zabaw dla dzieci: zjeżdżalnia, euro bungy, kule wodne, stoiska rękodzieła artystycznego, degustacja polskiego i czeskiego jadła regionalnego oraz czeskich nalewek, stoiska gastronomiczne, pokaz sprawności druhów OSP Łodygowice i wiele innych atrakcji.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.