Facebook Google+ Twitter

W Łodzi bez zmian - raport drogowy

Mieszkańców Łodzi niezmiernie ucieszyła ostatnio wiadomość, iż miasto jest na półmetku najważniejszych prac drogowych i do końca pozostało już tylko... półtora roku. - Nie wiadomo - śmiać się czy płakać - mówią łódzcy kierowcy.

Korki, koreczki... / Fot. Anna KorzonW korkach, spowodowanych remontami nawierzchni oraz modernizacją i budową nowych ciągów kanalizacyjnych, stoją wszyscy - kierowcy w samochodach i autobusach, motorniczowie w tramwajach, a nawet piesi i rowerzyści (ci, na szczęście, najkrócej). Trudno się temu dziwić - Łódzka Spółka Infrastrukturalna co kilka dni radośnie informuje, iż prowadzi prace na kilkuset ulicach. Do tego dochodzą przeciągające się, mniejsze i większe remonty prowadzone przez Zarząd Dróg i Transportu.

Co słychać na froncie przed zbliżającymi się wakacjami? Do palety ulic zamkniętych dla ruchu (Demokratyczna, Zakładowa oraz częściowo Gdańska i Pabianicka) dołączyła ostatnio ul. Widzewska, na odcinku od Nowogrodzkiej do przejazdu PKP. Jeden kierunek ruchu wprowadzono na ul. Krzemienieckiej, pomiędzy ulicami: Retkińską i Bandurskiego.

Liczne utrudnienia, zazwyczaj w postaci wygrodzeń wokół wykopów przy kanalizacji, spotkamy na ulicach: Kilińskiego (przy numerach 96 i 217), Kopernika, Limanowskiego i Lutomierskiej. Nadal ciężko jest przejechać ul. Pabianicką (od posesji 262 do ul. Długiej, od Długiej do rzeki Ner i od rzeki Ner do ul. Rudzkiej). W najbliższym czasie nie znikną też wygrodzenia na ulicach: Pomorskiej, Przybyszewskiego, Sienkiewicza i Strykowskiej. Prócz tego w centrum miasta utrudniony jest przejazd ulicami: Tuwima, Więckowskiego, Wólczańską i Zamenhofa.

To oczywiście nie wszystko. W spisie prac budowlanych Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej nie zabrakło placu Dąbrowskiego oraz ulic: Abramowskiego, Brzeźnej, Gdańskiej, Górnej, Kamińskiego, Kopernika, Kosynierów Gdyńskich, Mielczarskiego, Przybyszewskiego, Radwańskiej, Rewolucji 1905r. i Śląskiej.

Ponadto, w najbliższym czasie można spodziewać się ekip remontowych na ulicach: Bluszczowej, Demokratycznej (od Starorudzkiej do Heleny), Konopnickiej, Prądzyńskiego i Srebrzyńskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.