Facebook Google+ Twitter

W Łodzi długa kolejka do stajenki

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-12-27 07:16

Kilka tysięcy łodzian odwiedziło w ciągu dwóch świątecznych dni bożonarodzeniową szopkę na placu Katedralnym. Szopka będzie otwarta do 6 stycznia.

Najwięcej chętnych do zobaczenia szopki było tradycyjnie po zakończonych nabożeństwach. Momentami tworzyły się kilkunastometrowe kolejki.

Łodzianie zachwyceni szopką / Fot: Dziennik Łódzki– Tegoroczna architektura szopki jest przepiękna – mówi Robert Pryszka, który podziwiał już stajenkę. – Przychodzimy tu z rodziną od lat i z przyjemnością stwierdzam, że co roku jest ładniejsza.

Dzieciom najbardziej podobały się zwierzęta. Było ich więcej niż w ubiegłym roku. Może dlatego niektórzy z milusińskich mieli wyraźne problemy z ich rozpoznaniem.

– Co to za kolorowa kura? – pytał rozemocjonowany malec, wskazując na pawia.

– O jaki piękny koń i daje się pogłaskać – wykrzykiwał mały Damian. – To nie koń, a osiołek – wyjaśniał ojciec.

Szopka będzie otwarta do 6 stycznia. W czasie jej odwiedzania można wrzucać pieniądze do stojących przy niej skrzynek Caritasu.

Tradycyjnie już żywą szopkę przygotowali ojcowie klaretyni. W tym roku do udziału w niej zgłosiło się jedenaście rodzin.

– To wspaniałe przeżycie móc uczestniczyć z żoną i córką w tak radosnym wydarzeniu – stwierdza Michał Pawłowski, odgrywający rolę Józefa. – Zaszczytna rola Jezuska przypadła mojej dziewięciomiesięcznej córce.

W szopce są też zwierzęta: osiołek Duran, kucyk Tołdi, kozy, króliki i gołębie. Szopkę będzie można zobaczyć w kościele przy ul. Klaretyńskiej 2 podczas Święta Trzech Króli (6 stycznia) na mszach o godz. 16 i 18 oraz w niedzielę 7 stycznia o godz. 9, 10.30, 12, 13.15, 18.
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.