Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

529 miejsce

W Łodzi dzieci pobiegną z gwiazdami!

Już we wtorek 12 września na stadionie AZS-u w Łodzi odbędzie się Kubuś Waterrr Run, impreza sportowa dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI. Aktywnym dzieciom towarzyszyć będą gwiazdy sportu z Arturem Partyką na czele.

Kubuś Waterrr Run 2017 / Fot. Materiały prasoweWaterrr Run wraca po wakacjach! Łódź to już piąty przystanek na tegorocznej trasie biegowego cyklu. Jeszcze w czerwcu do aktywnej zabawy zostali zaproszeni uczniowie ze Szczecina, Warszawy, Krakowa i Bielska-Białej, gdzie świetnie bawiło się łącznie ok. 3000 dzieci. Zwieńczeniem sportowej trasy będą zawody, które 19 września odbędą się w Bydgoszczy.

Każdy Waterrr Run rozpoczyna się od biegu integracyjnego, w którym biorą udział wszyscy uczestnicy wydarzenia - uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. To rozgrywane na dystansie około kilometra zawody, w których nie mierzy się czasu, każdy jest zwycięzcą, a na czele stawki biegną i dyktują tempo zaproszone gwiazdy sportu. W Łodzi gościem specjalnym będzie Artur Partyka, legendarny polski lekkoatleta, specjalista od skoku wzwyż i multimedalista najważniejszych imprez sportowych w tej dyscyplinie. Wszystkim przyświecać będzie jeden cel - promocja ruchu i aktywnego spędzania czasu wśród najmłodszych.

- Wraz z końcem wakacji powracamy na stadiony lekkoatletyczne i ponownie zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do zabawy w sport i lekkoatletykę - mówi Paweł Januszewski, przed laty znakomity biegacz na 400 m przez płotki, a dziś współorganizator biegowego cyklu. - Tym razem odwiedzimy Łódź i Bydgoszcz. Wiosenna część tej edycji jeszcze bardziej utwierdziła nas w przekonaniu, że dla dzieciaków bardziej od wyniku czy medalu liczy się sama radość z uczestnictwa. To cieszy nas najbardziej.

W sportowych zmaganiach na stadionie AZS-u w Łodzi weźmie udział blisko tysiąc uczniów i uczennic. Po biegu integracyjnym zostaną rozegrane kolejne konkurencje: wyścigi na 33 m (sprinty i przez płotki) oraz 200 m (indywidualne i sztafety). Przerwy pomiędzy poszczególnymi konkurencjami umilą zawodnikom oraz kibicom występy artystyczne na specjalnie zaaranżowanej scenie.

Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne, a zapisy odbywały się za pośrednictwem szkół. Młodzi sportowcy wrócą do domów bogatsi nie tylko o sportowe wspomnienia, ale również nagrody, m.in. pamiątkowe medale i okolicznościowe koszulki. Spragnieni biegacze będą mogli spróbować nowej, wzbogaconej witaminami wody smakowej Kubuś Waterrr Sport, która została przygotowana z myślą o potrzebach najmłodszych konsumentów i idealnie sprawdza się na treningu czy podczas aktywnej zabawy.

Aktywna zabawa na stadionie przy ul. Lumumby 22/26 rozpocznie się we wtorek o g. 9.00 i potrwa przynajmniej do godz. 12.45.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie internetowej www.sportgeneracja.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.