Facebook Google+ Twitter

W Łodzi myślą o torze Formuły 1

Zagospodarowanie 150 ha terenów rekreacyjnych na łódzkim Brusie, które miasto ma odkupić od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej za 73 mln zł, to temat numer jeden na najbliższej, LII sesji rady miejskiej w Łodzi.

T.Kacprzak / Fot. Ewelina Koper– Debatę wspierają autorytety naukowe z Uniwersytetu Łódzkiego z prof. Stanisławem Liszewskim na czele. Pomysłów na zagospodarowanie dawnego wojskowego poligonu jest wiele, zaczynając od zoo typu safari, centrum sportów olimpijskich i rekreacji, tor Formuły 1 – mówi Tomasz Kacprzak, przewodniczący rady miejskiej.

Kolejnym tematem będzie projekt uchwały w sprawie określenia kierunków działania prezydenta Łodzi w celu dokończenia budowy - zarządzanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - kompleksu sportowo-rekreacyjnego Wodny Raj przy ul. Wiernej Rzeki 2.

Radni debatować będą również o Planie Gospodarki Odpadami na lata 2009-2011 z perspektywą do roku 2020. Jedną z dyskutowanych kwestii będzie m.in. pomysł , aby miasto odbierało od łodzian śmieci i było ich dysponentem, co w ocenie Kacprzaka mogłoby spowodować zmianę dotychczasowej gospodarki wolnorynkowej na tym polu na miejski monopol. – Obawiam się, czy takie działanie nie doprowadziłoby do wzrostu poziomu cen za wywóz śmieci. Wiem, że prezydent Kropiwnicki chce rozpisać referendum w tej sprawie – mówi.

Na koniec rada miejska zadecyduje, czy nazwać imieniem Leona Niemczyka skwer przy południowej części placu Zwycięstwa, czyli przed Muzeum Kinematografii. Ten wybitny aktor – z urodzenia warszawianin, a z wyboru łodzianin, zmarł trzy lata temu.

Jak zapowiedział przewodniczący Kacprzak, w przerwie obrad odbędzie się spotkanie konwentu, czyli szefów klubów radnych i prezydium rady z prezydentem Kropiwnickim w sprawie budżetu miasta. – Chcielibyśmy wiedzieć, kiedy prezydent zgłosi poprawki do projektu budżetu i kiedy będzie gotowy do dyskusji budżetowej. Mam nadzieję, że wspólnie ustalimy harmonogram dochodzenia do debaty budżetowej – mówi radny Kacprzak – Liczymy na pozytywną reakcję włodarza Łodzi. Nie wyobrażam sobie by budżet nie był przez radę przyjęty w ustawowym terminie do 31 marca. Będę proponował, by sesja budżetowa odbyła się jak zwykle w środę - 18 lub 25 marca.

Obrady rozpoczną się w środę 4 marca o godz. 9.00 w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.